LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Krople walerianowe - Hasco (Valeriana officinalis) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Krople walerianowe (OTC) płyn doustny 1 but. 35 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 3,50 Cena 100% (zł): 3,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Krople walerianowe - Hasco

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

SKŁAD
Preparat zawiera nalewkę z korzenia kozłka. Preparat zawiera 64-68% (v/v) etanolu.

Wskazania

Przejściowe stany łagodnego napięcia nerwowego oraz przejściowe trudności z zasypianiem.

Dawkowanie

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 tygodniach stosowania preparatu, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież powyżej 12 lat
W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 1 łyżeczka preparatu (około 5 ml) do 3 razy dziennie. W przejściowych trudnościach z zasypianiem: 1 łyżeczka preparatu (około 5 ml) przyjmowane 30-60 minut przed snem, a w razie konieczności 2 dawki po 5 ml (wieczorem i przed snem). Nie przekraczać dawki dobowej 20 ml płynu (4 łyżeczki po 5 ml).
Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na korzeń kozłka lekarskiego (walerianę).

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na zawartość etanolu oraz brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, nie należy stosować preparatu w tych okresach.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Podczas stosowania preparatu mogą wystąpić przypadki nietolerancji waleriany (dolegliwości żołądkowo-jelitowe, np. nudności, skurczowe bóle brzucha).

UWAGI
Ze względu na zawartość etanolu preparatu nie należy stosować u osób z chorobami wątroby, padaczką, chorobą alkoholową. Nie zaleca się stosowania jednocześnie z innymi lekami uspokajającymi.
Z uwagi na zawartość etanolu i korzenia kozłka preparat wywiera niekorzystny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, szczególnie przez okres około 2 godzin po przyjęciu preparatu. Po przyjęciu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama