LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Krople złożone Solidaginis

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Krople złożone Solidaginis (OTC) krople doustne, płyn 1 but. 100 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
26,80
Cena
100% (zł):
26,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Krople złożone Solidaginis

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego pw. Zwiastowania NMP

Krople złożone Solidaginis - skład

1 ml kropli doustnych zawiera 1 ml nalewki złożonej z: ziela nawłoci pospolitej, kwiatu nagietka, ziela drapacza lekarskiego, owocu jarzębiny, liścia pokrzywy. Zawartość etanolu w preparacie wynosi 66-72% (v/v).

Krople złożone Solidaginis - wskazania

Łagodne stany zapalne dróg moczowych (jako lek moczopędny i łagodnie odkażający) oraz pomocniczo w kamicy układu moczowego.

Krople złożone Solidaginis - dawkowanie

  • Dorośli i osoby w podeszłym wieku
    Zalecana dawka jednorazowa to 30 do 40 kropli. Preparat należy przyjmować 3 razy na dobę. Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po 21 dniach stosowania preparatu, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież
    Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na zawartość etanolu oraz brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci i młodzieży.
Sposób podawania

Preparat należy przyjmować po posiłku. Odmierzoną dawkę kropli należy rozcieńczyć połową szklanki wody i wypić. W trakcie stosowania preparatu zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów bezkofeinowych.

Krople złożone Solidaginis - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, w szczególności na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae). Obrzęki spowodowane ograniczeniem czynności serca lub nerek. Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, choroba refluksowa przewodu pokarmowego. Uszkodzenie wątroby, choroba alkoholowa, padaczka, uszkodzenie mózgu lub choroba umysłowa (preparat zawiera 66-72% v/v etanolu). Nie należy stosować preparatu, jeżeli konieczne jest zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów (np. ciężkie choroby serca lub nerek).

Krople złożone Solidaginis - ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią, ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Krople złożone Solidaginis - działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie dolegliwości ze strony żołądka i jelit, takich jak: nudności, zgaga, uczucie pełności, wzdęcia, biegunka. Mogą też wystąpić reakcje alergiczne, zwłaszcza u osób uczulonych na lateks lub rośliny z rodziny astrowatych.

Krople złożone Solidaginis - uwagi

Preparat powinien być ostrożnie stosowany u pacjentów z przewlekłymi schorzeniami nerek, chorobą wrzodową przewodu pokarmowego, chorobą refluksową, przepukliną roztworu przełykowego oraz przełykiem Barrett’a. Należy zachować ostrożność w przypadku występowania nadwrażliwości na lateks i na rośliny z rodziny astrowatych. Nie zaleca się jednoczesnego przyjmowania syntetycznych leków moczopędnych.
Preparat zawiera alkohol i może w niewielkim stopniu obniżyć sprawność psychofizyczną. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn przez okres co najmniej pół godziny po przyjęciu preparatu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

Krople złożone Solidaginis - powiązane artykuły

W leczeniu zapalenia pęcherza moczowego stosujemy leczenie przyczynowe - przeciwbakteryjne oraz leczenie wspomagające.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem