LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior (Desloratadine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior (OTC) roztwór doustny 0,5 mg/ml 1 but. 60 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,20 Cena 100% (zł): 16,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.

Co zawiera lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior?

Lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior występuje w postaci roztworu doustnego i jest dostępny bez recepty.
1 ml roztworu doustnego zawiera 0,5 mg desloratadyny. Lek zawiera sorbitol - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem prowadzącym przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior?

Desloratadyna jest lekiem przeciwalergicznym, łagodzącym objawy reakcji alergicznej.

Kiedy stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior?

Lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem śluzówki nosa (zapalenie śluzówki nosa spowodowane uczuleniem, np. katarem siennym lub uczuleniem na roztocza). Lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior jest również stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką.

Jak stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

  • Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej)
    Zalecana dawka to 10 ml (2 miarki o pojemności 5 ml) roztworu doustnego Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior raz na dobę.
  • Dzieci
    Dzieci w wieku od 6 do 11 lat: zalecana dawka to 5 ml (1 miarka o pojemności 5 ml) roztworu doustnego Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior raz na dobę. W przypadku niedowagi lub nadwagi zalecana jest konsultacja z lekarzem w sprawie dostosowania dawki leku. Leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat.
Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Dawkę roztworu doustnego należy połknąć, a następnie popić wodą.

Kiedy lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior nie może być stosowany?

Leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (desloratadynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, lub na loratadynę.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek. Stosowanie desloratadyny należy omówić z lekarzem, jeśli u pacjenta występują drgawki w wywiadzie medycznym lub rodzinnym; jeśli podczas leczenia wystąpią drgawki, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior z alkoholem.

Jak stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior?

Często mogą wystąpić: zmęczenie, suchość w jamie ustnej i ból głowy. Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu u dorosłych zgłaszano następujące działania niepożądane: bardzo rzadko - ciężkie reakcje alergiczne, wysypka, kołatanie lub nieregularne bicie serca, szybkie bicie serca, bóle brzucha, nudności, wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, zawroty głowy, senność, bezsenność, bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, zapalenie wątroby i nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby; z nieznaną częstością - nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i (lub) gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce (nawet w przypadku zachmurzenia) i na promieniowanie UV (np. na promieniowanie UV w solarium), zmiany w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne. U dzieci z nieznaną częstością zgłaszano następujące działania niepożądane: wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie przypuszcza się, aby lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior stosowany w zalecanej dawce wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. U większości osób nie występuje senność, jednak zaleca się powstrzymanie od wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn do czasu ustalenia, w jaki sposób reagują na lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior.

Jak przechowywać lek Laboratoria PolfaŁódź Alergo Max Junior?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem