Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max (Ibuprofen)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | ![]() |
75+ | ![]() |
Odpłatność | Opłata pacjenta (zł) |
Cena 100% (zł) |
Wskazania refundacyjne Opis leku | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max (OTC) | tabletki powlekane | 400 mg | 10 szt. | n.d. | 75+: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 9,00 | Cena 100% (zł): 9,00 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny | |
|
|||||||||||
Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max (OTC) | tabletki powlekane | 400 mg | 50 szt. | n.d. | 75+: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 32,00 | Cena 100% (zł): 32,00 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny | |
|
Powiązane artykuły

Ibuprofen tabletki kapsułki granulaty i czopki
Ibuprofen jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
Więcej »
Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe
Każdą gorączkę zawsze należy doraźnie obniżyc. W celu obniżenia gorączki i złagodzenia bólu stosujemy leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Więcej »Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
URGO Sp. z o.o.
- Skład
- Wskazania
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Działania niepożądane
- Uwagi
- Produkty zawierające tę samą substancję czynną
Skład
1 tabletka powlekana zawiera: 400 mg ibuprofenu. Preparat zawiera laktozę, czerwień koszenilową i azorubinę.
Wskazania
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu).
Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Bolesne miesiączkowanie.
Dawkowanie
Przyjmowanie preparatu w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres, konieczny do łagodzenia objawów, zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.
- Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat) o masie ciała 40 kg i większej
Dawka początkowa ibuprofenu to 400 mg. W razie konieczności można przyjąć dodatkowe dawki 400 mg ibuprofenu. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin w przypadku dawki 400 mg. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg ibuprofenu.
Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy to 400 mg w dawce pojedynczej, a w razie konieczności 400 mg co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu nie powinna przekraczać 1200 mg. Przyjmowanie preparatu należy ograniczyć do maksymalnie 2 lub 3 dni w tygodniu. - Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci o masie ciała poniżej 40 kg oraz w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku
Ze względu na większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych, zaleca się szczególnie uważne monitorowanie pacjentów w podeszłym wieku.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Nie ma konieczności zmniejszenia dawki u pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności wątroby. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Nie ma konieczności zmniejszenia dawki u pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.
Sposób podawania
Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie preparatu podczas posiłków.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne czynne krwawienie. Zaburzenia hematopoezy o niewyjaśnionej przyczynie. Ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem). Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci o masie ciała poniżej 40 kg (w wieku poniżej 12 lat).
Ciąża i karmienie piersią
Preparatu nie należy stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli ibuprofen jest stosowany przez kobietę próbującą zajść w ciążę lub podczas pierwszego lub drugiego trymestru ciąży, dawkę powinno się utrzymywać na najniższym możliwym poziomie, a leczenie powinno trwać możliwie najkrócej. Stosowanie ibuprofenu w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Przerwanie karmienia piersią nie jest konieczne w trakcie krótkotrwałego leczenia ibuprofenem w zalecanych dawkach.
Działania niepożądane
Niezbyt często: ból głowy, zaburzenia widzenia; niestrawność ból brzucha, nudności; wysypki; pokrzywka i świąd. Rzadko: depresja, dezorientacja, omamy, bezsenność; zawroty głowy, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia; biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; niedowidzenie toksyczne; szumy uszne; zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek krwi, wydłużenie czasu krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy. Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja; zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania; obrzęk, niewydolność serca związana ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach; nadciśnienie tętnicze; obrzęki, dyzuria, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi (retencja sodu); rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka; aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; ciężkie reakcje nadwrażliwości, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli; zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza).
Uwagi
W przypadku długotrwałego leczenia ibuprofenem, konieczna jest okresowa kontrola czynności wątroby i nerek jak również liczby krwinek, zwłaszcza u pacjentów z grupy wysokiego ryzyka.
Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, takich jak: zmęczenie, senność, zawroty głowy (zgłaszanych jako częste) i zaburzeń widzenia (zgłaszanych jako niezbyt częste) podczas stosowania dużych dawek, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona w pojedynczych przypadkach. Działanie to może być nasilone w przypadku jednoczesnego spożywania alkoholu.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk
Produkty zawierające tę samą substancję czynną
- Axoprofen
- Axoprofen Forte tabletki
- Axoprofen Forte zawiesina
- Babyfen
- Dolgit
- Dolgit Gel
- Ibufen
- Ibufen Baby
- Ibufen dla dzieci Forte
- Ibufen Junior
- Ibufen mini Junior
- Ibum Comfort Minicaps
- Ibum dla dzieci
- Ibum Express Forte
- Ibum Femina
- Ibum Forte kapsułki
- Ibum Forte zawiesina
- Ibum Forte Pure
- Ibum Sprint
- Ibum Supermax
- Ibumax
- Ibumax Forte
- Ibunid dla dzieci Forte
- Ibupar
- Ibupar forte
- Ibuprex
- Ibuprex Max
- Ibuprofen Aflofarm
- Ibuprofen Apteo Med tabletki
- Ibuprofen Apteo Med żel
- Ibuprofen B. Braun
- Ibuprofen Dr. Max kapsułki
- Ibuprofen Dr. Max tabletki
- Ibuprofen Forte Apteo Med
- Ibuprofen Forte DOZ
- Ibuprofen Hasco
- Ibuprom
- Ibuprom dla Dzieci Forte
- Ibuprom Effect żel
- Ibuprom Max
- Ibuprom Max Rapid
- Ibuprom Max Sprint
- Ibuprom Rapid
- Ibuprom RR Max
- Ibuprom Sport spray
- Ibuprom Sprint
- Ibuprom Ultramax
- Iburapid
- Ibutact
- Kidofen max
- Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max
- Metafen Ibuprofen
- Metafen Ibuprofen Caps
- Metafen żel Forte
- MIG
- MIG dla dzieci Forte
- Nurofen
- Nurofen dla dzieci czopki
- Nurofen dla dzieci Forte
- Nurofen dla dzieci Junior
- Nurofen Express Caps
- Nurofen Express Forte
- Nurofen Express Forte Tabs
- Nurofen Forte
- Nurofen Mięśnie i Stawy plastry
- Nurofen Mięśnie i Stawy żel
- Nurofen Mięśnie i Stawy Forte
- Pedea