LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lacosamide Teva (Lacosamide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lacosamide Teva (Rp) tabletki powlekane 50 mg 14 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
5,16
0,00
Cena
100% (zł):
12,53
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lacosamide Teva (Rp) tabletki powlekane 100 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
84,53
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lacosamide Teva (Rp) tabletki powlekane 150 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
122,73
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lacosamide Teva (Rp) tabletki powlekane 200 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,98
0,00
Cena
100% (zł):
160,52
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lacosamide Teva

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva B.V.

Co zawiera lek Lacosamide Teva?

Lek Lacosamide Teva to tabletki w czterech dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 50 mg, 100 mg, 150 mg lub 200 mg lakozamidu. Tabletki 100 mg i 150 mg zawierają żółcień pomarańczową, a tabletki 200 mg zawierają czerwień koszenilową - barwniki te mogą powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Lacosamide Teva?

Lakozamid jest lekiem przeciwpadaczkowym, który zmniejsza częstość napadów padaczkowych lub drgawek.

Kiedy stosować lek Lacosamide Teva?

Lek Lacosamide Teva jest stosowany w monoterapii i w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat w leczeniu typu padaczki charakteryzującej się występowaniem napadów częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych.
Lek Lacosamide Teva jest stosowany również w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat w leczeniu napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u pacjentów z uogólnioną samoistną padaczką.

Jak stosować lek Lacosamide Teva?

Lekarz dobierze dla pacjenta odpowiednią dawkę leku Lacosamide Teva oraz ustali czas trwania leczenia. Dawkowanie leku zależy od masy ciała i wieku pacjenta, a także od tego, czy jest on stosowany w monoterapii, czy razem z innymi lekami przeciwpadaczkowymi. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem; odstawianie leku musi być stopniowe.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Należy przyjmować lek dwa razy na dobę, co około 12 godzin, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Tabletkę należy połykać, popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lacosamide Teva?

W przypadku opóźnienia przyjęcia leku o mniej niż 6 godzin należy jak najszybciej przyjąć pominiętą dawkę. W przypadku opóźnienia przyjęcia leku o więcej niż 6 godzin nie należy przyjmować pominiętej dawki, tylko przyjąć następną dawkę leku o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lacosamide Teva nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lakozamid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany, jeśli u pacjenta występuje pewien rodzaj zaburzeń pracy serca o nazwie blok przedsionkowo-komorowy drugiego lub trzeciego stopnia.
Lek Lacosamide Teva nie jest zalecany u dzieci w wieku poniżej 2 lat z padaczką charakteryzującą się występowaniem napadów częściowych ani nie jest zalecany u dzieci w wieku poniżej 4 lat z napadami toniczno-klonicznymi pierwotnie uogólnionymi.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lacosamide Teva?

Przed przepisaniem leku Lacosamide Teva konieczny jest wywiad lekarski. Po analizie przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku lekarz rozpocznie leczenie tym lekiem i będzie na bieżąco oceniał skuteczność leczenia i objawy choroby. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza i ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku. Inny schemat dawkowania leku może być wymagany u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. W trakcie terapii należy zgłaszać lekarzowi przypadki wystąpienia nowego rodzaju napadów albo zaostrzeń istniejących napadów padaczkowych. Jeśli pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub samobójstwie, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. W razie pojawienia się objawów nieprawidłowej pracy serca (takich jak spowolnione, szybkie lub nieregularne tętno, kołatanie, skrócony oddech, uczucie oszołomienia, omdlenia), pacjent powinien natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku. Podczas przyjmowania leku Lacosamide Teva nie należy spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Lacosamide Teva z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lacosamide Teva w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje o możliwości stosowania leku Lacosamide Teva, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę lub planuje ciążę. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem, ponieważ może to spowodować zwiększenie częstości napadów u matki, co może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Kobiety w wieku rozrodczym powinny omówić z lekarzem temat stosowania antykoncepcji podczas terapii z tym lekiem. Podczas stosowania leku Lacosamide Teva nie zaleca się karmienia dziecka piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lacosamide Teva?

W trakcie stosowania leku Lacosamide Teva mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lacosamide Teva?

W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Lacosamide Teva wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić samochodu, jeździć rowerem, używać narzędzi lub obsługiwać maszyn do momentu upewnienia się, jak lek wpływa na pacjenta (lek Lacosamide Teva może powodować zawroty głowy lub niewyraźne widzenie).

Jak przechowywać lek Lacosamide Teva?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek nie wymaga specjalnej temperatury podczas przechowywania. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lacosamide Teva - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem