Dodaj do mojego indeksu leków »

Lakripos (Carbomer) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lakripos (WM) żel do oczu 1 tuba 10 g 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 22,00 Cena 100% (zł): 22,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lakripos

Informacja dla pacjenta

Ursapharm Poland Sp. z o.o.

SKŁAD
Produkt zawiera 2 mg/g karbomeru 980. Produkt zawiera cetrymid.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Lakripos jest stosowany do łagodzenia podrażnienia i nawilżenia oczu w przypadku uczucia suchości lub pieczenia.

SPOSÓB PODAWANIA
Zazwyczaj stosuje się 1 kroplę produktu do worka spojówkowego każdego oka 3 do 5 razy dziennie. W przypadku konieczności częstszego stosowania produktu należy skonsultować się z lekarzem okulistą. W przypadku dolegliwości utrzymujących się przez dłuższy czas należy zgłosić się do lekarza okulisty.
W przypadku konieczności stosowania innych leków okulistycznych w postaci kropli do oczu, należy odczekać około 15 minut przed nałożeniem żelu Lakripos; nie należy stosować maści do oczu wcześniej niż po upływie 1 godziny od zakroplenia żelu Lakripos.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na składniki produktu.

UWAGI
Przed zastosowaniem produktu należy zdjąć soczewki kontaktowe; można ponownie je założyć po odczekaniu 15 minut. Produkt może być stosowany przez 4 tygodnie po otwarciu tuby.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk