LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Laremid (Loperamide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Laremid (OTC) tabletki 2 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
11,70
Cena
100% (zł):
11,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Laremid (OTC) tabletki 2 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
15,00
Cena
100% (zł):
15,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Laremid

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Laremid - skład

1 tabletka zawiera 2 mg chlorowodorku loperamidu. 1 tabletka zawiera 100 mg laktozy jednowodnej.

Laremid - wskazania

Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki.
U pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego preparat może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji.

Laremid - dawkowanie

  • Dorośli i dzieci w wieku 6 lat i powyżej
    Ostra biegunka
    Początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) dla dzieci; następnie 1 tabletka (2 mg) po każdym kolejnym wolnym stolcu. Dawka maksymalna wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych; u dzieci dawka preparatu musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki na 20 kg na dobę). Jeżeli w leczeniu ostrej biegunki, w ciągu 48 godzin nie obserwuje się poprawy stanu klinicznego pacjenta, podawanie preparatu należy przerwać i pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
    Przewlekła biegunka
    Początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) na dobę dla dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 do 12 mg) na dobę. Dawka maksymalna wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych; u dzieci dawka preparatu musi być dostosowana do masy ciała (3 tabletki na 20 kg na dobę). Ponieważ długotrwała biegunka może być objawem poważniejszych chorób, nie należy stosować loperamidu długotrwale, dopóki przyczyna biegunki nie zostanie ustalona.
  • Dzieci
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Osoby w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby preparat należy stosować ostrożnie z powodu zmniejszenia metabolizmu związanego z efektem pierwszego przejścia przez wątrobę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.

Laremid - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Dzieci w wieku poniżej 6 lat. Pacjenci z ostrą czerwonką, która charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką. Pacjenci z ostrym rzutem wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Pacjenci z bakteryjnym zapaleniem jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter. Pacjenci z rzekomobłoniastym zapaleniem jelit, związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim spektrum działania. Preparatu nie należy stosować w przypadkach, w których powinno się unikać zwolnienia perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej (megacolon) i toksycznego rozszerzenia okrężnicy (megacolon toxicum). Leczenie preparatem należy przerwać natychmiast w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit.

Laremid - ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się podawania preparatu kobietom w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Laremid - działania niepożądane

Często: ból głowy; zaparcie, nudności, wzdęcia. Niezbyt często: zawroty głowy, senność; bóle brzucha, dyskomfort w jamie brzusznej, suchość w jamie ustnej, ból w nadbrzuszu, wymioty, niestrawność; wysypka. Rzadko: utrata świadomości, osłupienie, obniżony poziom świadomości, hipertonia, zaburzenia koordynacji ruchowej; zwężenie źrenicy; niedrożność jelita (w tym porażenna niedrożność jelita), rozszerzenie okrężnicy (w tym toksyczne rozszerzenie okrężnicy), wzdęcie brzucha; wysypka pęcherzowa (w tym zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka oraz rumień wielopostaciowy), obrzęk naczynioruchowy, świąd, pokrzywka; zatrzymanie moczu; zmęczenie; reakcja nadwrażliwości, reakcja anafilaktyczna, reakcja anafilaktoidalna.

Laremid - uwagi

W zespole objawów w przebiegu biegunki leczonej loperamidem mogą pojawić się: utrata świadomości, obniżony poziom świadomości, zmęczenie, zawroty głowy lub senność - zaleca się zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Laremid - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Laremid - powiązane artykuły

Biegunka podróżnych może mieć różne nasilenie od łagodnego do postaci cięższych wymagających pomocy lekarskiej w miejscu pobytu.

Więcej »

Samodzielne leczenie biegunki należy rozpocząć od diety, nawodnienia doustnego, przyjmowania probiotyków oraz leków hamującyh lub łagodzących biegunkę.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem