LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lenalidomide Accord (Lenalidomide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lenalidomide Accord (Rpz) kapsułki twarde 5 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Accord (Rpz) kapsułki twarde 10 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Accord (Rpz) kapsułki twarde 15 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Accord (Rpz) kapsułki twarde 25 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lenalidomide Accord

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare S.L.U.

Co zawiera lek Lenalidomide Accord?

Lek Lenalidomide Accord jest dostępny w postaci kapsułek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 5 mg, 10 mg, 15 mg lub 25 mg lenalidomidu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Lenalidomide Accord?

Lek zawiera lenalidomid, który wpływa na działanie układu immunologicznego i bezpośrednio na komórki nowotworowe.

Kiedy stosować lek Lenalidomide Accord?

Lek Lenalidomide Accord jest stosowany u dorosłych pacjentów w leczeniu następujących chorób:
- szpiczak mnogi,
- zespoły mielodysplastyczne,
- chłoniak z komórek płaszcza,
- chłoniak grudkowy.

Jak stosować lek Lenalidomide Accord?

Dawkowanie leku Lenalidomide Accord, sposób podawania i czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia, w którym zostało zaplanowane podanie tego leku. Kapsułkę należy połykać w całości, najlepiej popijając wodą. Kapsułek nie należy łamać, otwierać ani rozgryzać. W razie kontaktu proszku z uszkodzonej kapsułki ze skórą, należy natychmiast dokładnie umyć skórę wodą z mydłem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lenalidomide Accord?

Jeśli pominięto przyjęcie dawki leku Lenalidomide Accord o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło mniej niż 12 godzin, należy natychmiast przyjąć pominiętą dawkę. Jeśli jednak od tego czasu upłynęło ponad 12 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki leku i przyjąć kolejną dawkę o wyznaczonej porze następnego dnia. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lenalidomide Accord nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lenalidomid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Lenalidomide Accord nie wolno stosować, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa ciążę lub planuje zajście w ciążę.
Lek Lenalidomide Accord nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lenalidomide Accord?

Terapia z zastosowaniem leku Lenalidomide Accord jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed decyzją o wprowadzeniu leczenia lekiem Lenalidomide Accord lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem. Przed rozpoczęciem leczenia i w trakcie leczenia pacjent będzie oceniany pod kątem problemów dotyczących krążenia i oddychania. Przed leczeniem i w trakcie leczenia lenalidomidem u pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi. Podczas leczenia i przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia pacjentowi nie wolno oddawać krwi. Kobiety w ciąży lub podejrzewające, że mogą być w ciąży, nie powinny dotykać blistra ani kapsułki leku.

Jak stosować lek Lenalidomide Accord z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lenalidomide Accord w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Lenalidomide Accord, jeśli pacjentka jest w ciąży, ponieważ oczekuje się, że jest on szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. Przed rozpoczęciem leczenia pacjentka powinna zapytać lekarza o możliwość zajścia w ciążę, nawet jeśli pacjentka uważa to za nieprawdopodobne. Kobiety mogące zajść w ciążę będą miały wykonywane pod nadzorem lekarza testy ciążowe (przed każdym leczeniem, przynajmniej co 4 tygodnie w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia); wyjątkiem jest potwierdzenie sterylizacji jajowodowej. Kobiecie nie wolno zajść w ciążę podczas stosowania leku Lenalidomide Accord - u kobiet mogących zajść w ciążę konieczne jest stosowanie skutecznej metody zapobiegania ciąży przez co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia i do 4 tygodni po zakończeniu leczenia - lekarz zaleci pacjentce właściwe metody antykoncepcji. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Lenalidomide Accord, musi natychmiast przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza.
W przypadku mężczyzn również konieczne jest stosowanie skutecznej metody zapobiegania ciąży. Jeżeli kobieta jest w ciąży lub może zajść w ciążę i nie stosuje skutecznej metody antykoncepcji, jej partner powinien używać prezerwatywy w czasie leczenia oraz przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia (dotyczy to również mężczyzn po wazektomii). Jeśli partnerka mężczyzny będącego w trakcie leczenia lekiem Lenalidomide Accord zajdzie w ciążę, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza.
Nie wolno karmić piersią podczas leczenia lekiem Lenalidomide Accord.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lenalidomide Accord?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Lenalidomide Accord, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Lenalidomide Accord i natychmiast zwrócić się do lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek z następujących ciężkich działań niepożądanych: ciężka reakcja alergiczna (z objawami takimi jak: pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk oczu, ust lub twarzy, trudności w oddychaniu); zespół Stevensa-Johnsona lub toksyczna rozpływna martwica naskórka (ciężka reakcja alergiczna mogąca zaczynać się jako wysypka w jednym miejscu, ulegająca rozszerzeniu na obszar całego ciała i przebiegająca ze znaczną utratą naskórka); wysypka polekowa z eozynofilią i objawami układowymi określana również jako zespól DRESS (rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nieprawidłowości w obrazie krwi, powiększone węzły chłonne i zajęcie innych narządów).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lenalidomide Accord?

W przypadku przyjęcia większej niż przepisana dawki leku Lenalidomide Accord należy natychmiast powiadomić lekarza.

Czy lek Lenalidomide Accord wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani nie obsługiwać maszyn, jeśli po zastosowaniu leku Lenalidomide Accord występują zawroty głowy, zmęczenie, senność, zaburzenia równowagi lub niewyraźne widzenie.

Jak przechowywać lek Lenalidomide Accord?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lenalidomide Accord - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Lenalidomide Accord - powiązane artykuły

Piątek, 15 kwietnia 2022

Majowa lista refundacyjna - zobacz zmiany Majowa lista refundacyjna – informacje ogólne Majowa lista refundacyjna – zmiany dopłat pacjenta do leków Majowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem