LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lenalidomide Glenmark (Lenalidomide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lenalidomide Glenmark (Rpz) kapsułki twarde 5 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Glenmark (Rpz) kapsułki twarde 10 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Glenmark (Rpz) kapsułki twarde 15 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Glenmark (Rpz) kapsułki twarde 25 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lenalidomide Glenmark

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.

Co zawiera lek Lenalidomide Glenmark?

Lek Lenalidomide Glenmark jest dostępny w postaci kapsułek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 5 mg, 10 mg, 15 mg lub 25 mg lenalidomidu. Lek zawiera laktozę, dlatego w przypadku stwierdzonej wcześniej nietolerancji niektórych cukrów należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Lenalidomide Glenmark?

Lek zawiera lenalidomid, który wpływa na działanie układu immunologicznego i bezpośrednio na komórki nowotworowe.

Kiedy stosować lek Lenalidomide Glenmark?

Lek Lenalidomide Glenmark jest stosowany u dorosłych pacjentów w leczeniu następujących chorób:
- szpiczak mnogi,
- chłoniak grudkowy.

Jak stosować lek Lenalidomide Glenmark?

Sposób dawkowania leku Lenalidomide Glenmark i długość leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia, w którym zaplanowane zostało podanie leku. Kapsułkę należy połykać w całości, najlepiej popijając wodą. Kapsułek nie należy łamać, otwierać ani rozgryzać. Jeśli dojdzie do kontaktu proszku z uszkodzonej kapsułki leku ze skórą, należy jak najszybciej dokładnie umyć skórę wodą z mydłem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lenalidomide Glenmark?

Jeśli pacjent zapomniał przyjąć lek Lenalidomide Glenmark o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło mniej niż 12 godzin, powinien natychmiast przyjąć kapsułkę. Natomiast jeśli od tego czasu upłynęło więcej niż 12 godzin, pacjent nie powinien przyjmować kapsułki i przyjąć kolejną kapsułkę o wyznaczonej porze następnego dnia. Nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lenalidomide Glenmark nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lenalidomid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować leku Lenalidomide Glenmark, jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje ciążę.
Lek Lenalidomide Glenmark nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lenalidomide Glenmark?

Terapia z zastosowaniem leku Lenalidomide Glenmark jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Lenalidomide Glenmark lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. Przed rozpoczęciem i w trakcie leczenia pacjent będzie oceniany pod kątem problemów dotyczących krążenia i oddychania. Przed leczeniem i w trakcie leczenia lekiem Lenalidomide Glenmark u pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi. Nie wolno oddawać krwi podczas leczenia i przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia. Kobiety w ciąży lub przypuszczające, że mogą być w ciąży, nie powinny dotykać blistra ani kapsułki leku.

Jak stosować lek Lenalidomide Glenmark z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lenalidomide Glenmark w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Lenalidomide Glenmark u kobiet w ciąży ze względu na możliwy jego szkodliwy wpływ na płód. Przed rozpoczęciem leczenia pacjentka powinna zapytać lekarza o możliwość zajścia w ciążę, nawet jeśli uważa, że jest to mało prawdopodobne. U kobiety w wieku rozrodczym będzie wykonany test ciążowy pod nadzorem lekarza (przed każdym leczeniem, przynajmniej co 4 tygodnie w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia), z wyjątkiem kobiet, u których przeprowadzono sterylizację jajowodową. Kobiecie nie wolno zajść w ciążę podczas stosowania leku Lenalidomide Glenmark, w związku z tym kobieta w wieku rozrodczym musi stosować skuteczną metodę zapobiegania ciąży przez co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia - lekarz zaleci pacjentce właściwe metody antykoncepcji. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Lenalidomide Glenmark, musi natychmiast przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza.
W przypadku mężczyzn również konieczne jest stosowanie skutecznej metody zapobiegania ciąży. Jeśli partnerka mężczyzny jest w ciąży lub może zajść w ciążę i nie stosuje skutecznej metody antykoncepcji, jej partner musi używać prezerwatywy w czasie leczenia oraz przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia, dotyczy to również mężczyzny po wazektomii. Jeśli partnerka mężczyzny przyjmującego lek Lenalidomide Glenmark zajdzie w ciążę, musi natychmiast poinformować o tym lekarza.
Nie wolno karmić piersią podczas stosowania leku Lenalidomide Glenmark.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lenalidomide Glenmark?

Działania niepożądane występujące podczas terapii lekiem Lenalidomide Glenmark są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie pojawienia się jakiegokolwiek z wymienionych objawów, należy przerwać leczenie lekiem Lenalidomide Glenmark i natychmiast zwrócić się do lekarza: pokrzywka, wysypka, swędzenie, obrzęk oczu, ust lub twarzy, trudności z oddychaniem (objawy ciężkiej reakcji alergicznej); ciężka wysypka ulegająca rozszerzeniu na obszar całego ciała i przebiegająca ze znaczną utratą naskórka (objawy zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznej rozpływnej martwicy naskórka); rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nieprawidłowości w obrazie krwi, powiększone węzły chłonne i zajęcie innych narządów (objawy wysypki polekowej z eozynofilią i objawami układowymi określanej jako zespól DRESS).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lenalidomide Glenmark?

W razie zastosowania większej niż przepisana dawki leku Lenalidomide Glenmark należy natychmiast powiadomić lekarza.

Czy lek Lenalidomide Glenmark wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po zastosowaniu leku Lenalidomide Glenmark mogą wystąpić zawroty głowy, zmęczenie, senność, zaburzenia równowagi lub niewyraźne widzenie - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli wystąpią takie objawy.

Jak przechowywać lek Lenalidomide Glenmark?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lenalidomide Glenmark - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Lenalidomide Glenmark - powiązane artykuły

Czwartek, 16 czerwca 2022

Lista refundacyjna lipiec 2022 – informacje ogólne Lista refundacyjna lipiec 2022 – zmiany dopłat pacjenta do leków Lista refundacyjna lipiec 2022 – zmiany na liście...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem