LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lenalidomide Medical Valley (Lenalidomide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lenalidomide Medical Valley (Rpz) kapsułki twarde 5 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Medical Valley (Rpz) kapsułki twarde 10 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Medical Valley (Rpz) kapsułki twarde 15 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Medical Valley (Rpz) kapsułki twarde 25 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lenalidomide Medical Valley

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Medical Valley Invest AB

Co zawiera lek Lenalidomide Medical Valley?

Lek Lenalidomide Medical Valley jest dostępny w postaci kapsułek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 5 mg, 10 mg, 15 mg lub 25 mg lenalidomidu. Lek zawiera laktozę - jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. Lek zawiera barwniki (tartrazynę, żółcień pomarańczową, czerwień Allura), które mogą powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Lenalidomide Medical Valley?

Lek zawiera lenalidomid, który wpływa na działanie układu immunologicznego i bezpośrednio na komórki nowotworowe.

Kiedy stosować lek Lenalidomide Medical Valley?

Lek Lenalidomide Medical Valley jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu:
- szpiczaka mnogiego
- zespołów mielodysplastycznych
- chłoniaka z komórek płaszcza
- chłoniaka grudkowego.

Jak stosować lek Lenalidomide Medical Valley?

Lekarz zastosuje odpowiedni schemat leczenia lekiem Lenalidomide Medical Valley, ustali sposób podawania leku i długość leczenia.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia, w którym zaplanowane zostało podanie leku. Kapsułkę należy połykać w całości, najlepiej popijając wodą. Kapsułek nie należy łamać, otwierać ani rozgryzać. W przypadku kontaktu proszku z uszkodzonej kapsułki leku ze skórą, należy jak najszybciej dokładnie umyć skórę wodą z mydłem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lenalidomide Medical Valley?

Jeśli pominięto przyjęcie dawki leku Lenalidomide Medical Valley o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło mniej niż 12 godzin, należy natychmiast przyjąć pominiętą dawkę. Jeśli jednak od tego czasu upłynęło więcej niż 12 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki leku a kolejną dawkę przyjąć o wyznaczonej porze następnego dnia. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lenalidomide Medical Valley nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lenalidomid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować leku Lenalidomide Medical Valley, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa ciążę lub planuje zajście w ciążę.
Lek Lenalidomide Medical Valley nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lenalidomide Medical Valley?

Terapia z zastosowaniem leku Lenalidomide Medical Valley jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Lenalidomide Medical Valley lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. Przed rozpoczęciem leczenia lenalidomidem i w trakcie leczenia pacjent może być oceniony pod kątem problemów dotyczących krążenia i oddychania. Przed leczeniem lenalidomidem i w jego trakcie u pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi. Podczas leczenia i przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia pacjentowi nie wolno oddawać krwi. Kobiety w ciąży lub podejrzewające, że mogą być w ciąży, nie powinny dotykać blistra ani kapsułki leku.

Jak stosować lek Lenalidomide Medical Valley z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lenalidomide Medical Valley w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Lenalidomide Medical Valley, jeśli pacjentka jest w ciąży, ponieważ oczekuje się, że jest on szkodliwy dla płodu. Przed rozpoczęciem leczenia pacjentka powinna zapytać lekarza o możliwość zajścia w ciążę, nawet jeśli sama uważa to za nieprawdopodobne. Kobiety mogące zajść w ciążę będą miały wykonywane testy ciążowe pod nadzorem lekarza (przed każdym leczeniem, przynajmniej co 4 tygodnie w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia); wyjątkiem jest przeprowadzenie sterylizacji jajowodowej. Kobiecie nie wolno zajść w ciążę podczas stosowania leku Lenalidomide Medical Valley - kobiety mogące zajść w ciążę koniecznie muszą stosować skuteczną metodę zapobiegania ciąży przez co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia - lekarz zaleci pacjentce odpowiednie metody antykoncepcji. Jeśli podczas leczenia lekiem Lenalidomide Medical Valley pacjentka zajdzie w ciążę, musi jak najszybciej przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza. Mężczyźni również muszą stosować skuteczną metodę zapobiegania ciąży. Jeżeli kobieta jest w ciąży lub może zajść w ciążę i nie stosuje skutecznej metody antykoncepcji, jej partner powinien używać prezerwatywy w czasie leczenia oraz przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia (dotyczy to również mężczyzn po wazektomii). Jeśli partnerka mężczyzny będącego w trakcie leczenia lekiem Lenalidomide Medical Valley zajdzie w ciążę, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza.
Nie wolno karmić piersią podczas przyjmowania leku Lenalidomide Medical Valley.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lenalidomide Medical Valley?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Lenalidomide Medical Valley są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać leczenie lekiem Lenalidomide Medical Valley i niezwłocznie poinformować lekarza w przypadku wystąpienia: objawów ciężkiej reakcji alergicznej (takich jak: pokrzywka, wysypka, swędzenie, obrzęk oczu, ust lub twarzy, trudności z oddychaniem); objawów zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznej rozpływnej martwicy naskórka; objawów wysypki polekowej z eozynofilią i objawami układowymi określanej jako zespól DRESS (takich jak: rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nieprawidłowości w obrazie krwi, powiększone węzły chłonne i zajęcie innych narządów).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lenalidomide Medical Valley?

Jeśli pacjent przyjmie za dużą ilość kapsułek powinien natychmiast powiadomić o tym lekarza.

Czy lek Lenalidomide Medical Valley wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani nie obsługiwać maszyn, jeśli po przyjęciu leku Lenalidomide Medical Valley pojawią się: zawroty głowy, zmęczenie, senność, zaburzenia równowagi lub niewyraźne widzenie.

Jak przechowywać lek Lenalidomide Medical Valley?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lenalidomide Medical Valley - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Lenalidomide Medical Valley - powiązane artykuły

Środa, 1 marca 2023

Nowości refundacyjne w programach lekowych i chemioterapii od 1 marca 2023 Nowa lista refundacyjna na dzień 1 marca 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista refundacyjna na...

Więcej »
Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem