LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lenalidomide Mylan (Lenalidomide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lenalidomide Mylan (Rpz) kapsułki twarde 5 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Mylan (Rpz) kapsułki twarde 10 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Mylan (Rpz) kapsułki twarde 15 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Mylan (Rpz) kapsułki twarde 25 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lenalidomide Mylan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Mylan Ireland Ltd.

Co zawiera lek Lenalidomide Mylan?

Lek Lenalidomide Mylan jest dostępny w postaci kapsułek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 5 mg, 10 mg, 15 mg lub 25 mg lenalidomidu.

Jak działa lek Lenalidomide Mylan?

Lek zawiera lenalidomid, który wpływa na działanie układu immunologicznego i bezpośrednio na komórki nowotworowe.

Kiedy stosować lek Lenalidomide Mylan?

Lek Lenalidomide Mylan jest stosowany u dorosłych pacjentów w leczeniu szpiczaka mnogiego oraz chłoniaka grudkowego.

Jak stosować lek Lenalidomide Mylan?

Przed rozpoczęciem leczenia lekarz poinformuje pacjenta jaką dawkę Lenalidomide Mylan powinien przyjmować i jak długo będzie trwała terapia.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia, w którym zostało zaplanowane przyjmowanie tego leku. Kapsułkę należy połykać w całości, najlepiej popijając wodą. Nie wolno łamać, otwierać ani rozgryzać kapsułek. W przypadku kontaktu proszku z uszkodzonej kapsułki leku ze skórą, należy natychmiast dokładnie umyć skórę wodą z mydłem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lenalidomide Mylan?

Jeśli pacjent opuścił przyjęcie dawki leku Lenalidomide Mylan o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło mniej niż 12 godzin, powinien przyjąć pominiętą dawkę jak najszybciej. Jeśli pacjent opuścił przyjęcie dawki leku Lenalidomide Mylan o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło ponad 12 godzin, nie powinien przyjmować pominiętej dawki i przyjąć kolejną dawkę leku o wyznaczonej porze następnego dnia. Nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lenalidomide Mylan nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lenalidomid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Lenalidomide Mylan nie wolno stosować u pacjentek w ciąży, pacjentek podejrzewających ciążę lub planujących ciążę.
Lek Lenalidomide Mylan nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lenalidomide Mylan?

Terapia z zastosowaniem leku Lenalidomide Mylan jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Lenalidomide Mylan lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. Przed rozpoczęciem leczenia i w trakcie leczenia pacjent będzie oceniany pod kątem problemów dotyczących krążenia i oddychania. U pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi. Pacjentowi nie wolno oddawać krwi podczas leczenia i przez co najmniej 7 dni po jego zakończeniu. Kobiety w ciąży lub podejrzewające, że mogą być w ciąży, nie powinny dotykać blistra ani kapsułki leku.

Jak stosować lek Lenalidomide Mylan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lenalidomide Mylan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Lenalidomide Mylan u pacjentek w ciąży, ponieważ oczekuje się, że jest on szkodliwy dla płodu. Przed rozpoczęciem leczenia pacjentka powinna zapytać lekarza, czy istnieje możliwość zajścia w ciążę, nawet jeśli pacjentka uważa to za nieprawdopodobne. Kobiety mogące zajść w ciążę będą miały wykonywane pod nadzorem lekarza testy ciążowe (przed każdym leczeniem, przynajmniej co 4 tygodnie w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia); wyjątkiem są przypadki przeprowadzonej sterylizacji jajowodowej. Pacjentce nie wolno zajść w ciążę podczas przyjmowania leku Lenalidomide Mylan, dlatego pacjentki w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży przez co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia (lekarz doradzi pacjentce właściwe metody antykoncepcji). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Lenalidomide Mylan, musi natychmiast przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza.
Mężczyźni również muszą stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży. Jeżeli kobieta jest w ciąży lub może zajść w ciążę i nie stosuje skutecznej metody antykoncepcji, jej partner musi stosować prezerwatywę w czasie leczenia oraz przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia (dotyczy to również mężczyzn po wazektomii). Jeśli partnerka mężczyzny przyjmującego lek Lenalidomide Mylan zajdzie w ciążę, musi natychmiast poinformować o tym lekarza.
Nie wolno karmić piersią podczas leczenia lekiem Lenalidomide Mylan.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lenalidomide Mylan?

Działania niepożądane występujące podczas terapii lekiem Lenalidomide Mylan są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie pojawienia się jakiegokolwiek z wymienionych objawów, należy przerwać leczenie lekiem Lenalidomide Mylan i natychmiast zwrócić się do lekarza: pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk oczu, ust lub twarzy, problemy z oddychaniem (objawy ciężkiej reakcji alergicznej); ciężka wysypka rozszerzająca się na obszar całego ciała i przebiegająca ze znaczną utratą naskórka (objawy zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznej rozpływnej martwicy naskórka); rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nieprawidłowości w obrazie krwi, powiększone węzły chłonne i zajęcie innych narządów (objawy wysypki polekowej z eozynofilią i objawami układowymi określanej jako zespól DRESS).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lenalidomide Mylan?

W przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości leku należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Czy lek Lenalidomide Mylan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, gdy podczas leczenia lekiem Lenalidomide Mylan wystąpią takie objawy, jak: zawroty głowy, zmęczenie, senność, zaburzenia równowagi lub niewyraźne widzenie.

Jak przechowywać lek Lenalidomide Mylan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lenalidomide Mylan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Lenalidomide Mylan - powiązane artykuły

Piątek, 15 kwietnia 2022

Majowa lista refundacyjna - zobacz zmiany Majowa lista refundacyjna – informacje ogólne Majowa lista refundacyjna – zmiany dopłat pacjenta do leków Majowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem