LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lenalidomide Teva (Lenalidomide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lenalidomide Teva (Rpz) kapsułki twarde 5 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Teva (Rpz) kapsułki twarde 10 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Teva (Rpz) kapsułki twarde 15 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lenalidomide Teva (Rpz) kapsułki twarde 25 mg 21 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lenalidomide Teva

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva B.V.

Co zawiera lek Lenalidomide Teva?

Lek Lenalidomide Teva jest dostępny w postaci kapsułek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 5 mg, 10 mg, 15 mg lub 25 mg lenalidomidu.

Jak działa lek Lenalidomide Teva?

Lek zawiera lenalidomid, który wpływa na działanie układu immunologicznego i bezpośrednio na komórki nowotworowe.

Kiedy stosować lek Lenalidomide Teva?

Lek Lenalidomide Teva jest stosowany u dorosłych pacjentów w leczeniu następujących chorób:
- szpiczak mnogi,
- zespoły mielodysplastyczne,
- chłoniak z komórek płaszcza,
- chłoniak grudkowy.

Jak stosować lek Lenalidomide Teva?

Lekarz poinformuje pacjenta ile leku Lenalidomide Teva powinien przyjmować, jak wygląda schemat leczenia i jak długo trwa terapia.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia, w którym zaplanowane zostało podanie leku. Kapsułkę należy połknąć w całości, najlepiej popijając wodą. Nie należy łamać, otwierać ani rozgryzać kapsułek. Jeśli dojdzie do kontaktu proszku z uszkodzonej kapsułki ze skórą, należy niezwłocznie dokładnie umyć skórę wodą z mydłem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lenalidomide Teva?

Jeśli dawka leku Lenalidomide Teva nie została przyjęta o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło mniej niż 12 godzin, należy jak najszybciej przyjąć lek. Z kolei jeśli od tego czasu upłynęło więcej niż 12 godzin, nie należy przyjmować leku a kolejną dawkę przyjąć o wyznaczonej porze następnego dnia. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lenalidomide Teva nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lenalidomid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować leku Lenalidomide Teva, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa ciążę lub planuje zajście w ciążę.
Lek Lenalidomide Teva nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lenalidomide Teva?

Terapia z zastosowaniem leku Lenalidomide Teva jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Lenalidomide Teva lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. Przed rozpoczęciem leczenia i podczas leczenia pacjent będzie oceniany pod kątem problemów dotyczących krążenia i oddychania. Przed leczeniem i w trakcie leczenia lekiem Lenalidomide Teva u pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi. Pacjentowi nie wolno oddawać krwi podczas leczenia i przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia. Kobiety w ciąży lub podejrzewające, że mogą być w ciąży, nie powinny dotykać blistra ani kapsułki leku.

Jak stosować lek Lenalidomide Teva z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lenalidomide Teva w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Lenalidomide Teva, jeśli kobieta jest w ciąży, ponieważ lek ten może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. Przed rozpoczęciem leczenia pacjentka powinna zapytać lekarza o możliwość zajścia w ciążę, nawet jeśli uważa to za nieprawdopodobne. Kobiety mogące zajść w ciążę będą miały wykonane testy ciążowe pod nadzorem lekarza (przed każdym leczeniem, przynajmniej co 4 tygodnie w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia), z wyjątkiem przypadków, kiedy u pacjentki wykonano sterylizację jajowodową. Kobiecie nie wolno zajść w ciążę podczas przyjmowania leku Lenalidomide Teva, dlatego kobiety mogące zajść w ciążę muszą stosować skuteczną metodę zapobiegania ciąży przez co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem leczenia, podczas leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia - lekarz zaleci pacjentce odpowiednią metodę zapobiegania ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Lenalidomide Teva, musi natychmiast przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza.
W przypadku mężczyzn również konieczne jest stosowanie skutecznej metody zapobiegania ciąży. Jeżeli partnerka pacjenta jest w ciąży lub może zajść w ciążę i nie stosuje skutecznej metody antykoncepcji, pacjent powinien używać prezerwatywy w czasie leczenia oraz przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia (dotyczy to również mężczyzn po wazektomii). Jeśli partnerka mężczyzny leczonego lekiem Lenalidomide Teva zajdzie w ciążę, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza.
Nie wolno karmić piersią podczas stosowania leku Lenalidomide Teva.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lenalidomide Teva?

Działania niepożądane, które mogą towarzyszyć terapii lekiem Lenalidomide Teva, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie wystąpienia objawów ciężkich działań niepożądanych leku Lenalidomide Teva, należy wstrzymać leczenie i jak najszybciej poinformować o tym lekarza: pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk oczu, ust lub twarzy, problemy z oddychaniem (mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej); ciężka reakcja alergiczna mogąca zaczynać się jako wysypka w jednym miejscu, która ulega rozszerzeniu na obszar całego ciała i przebiega ze znaczną utratą naskórka (są to zespół Stevensa-Johnsona lub toksyczna rozpływna martwica naskórka); rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nieprawidłowości w obrazie krwi, powiększone węzły chłonne i zajęcie innych narządów (są to objawy wysypki polekowej z eozynofilią i objawami układowymi o nazwie zespól DRESS).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lenalidomide Teva?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Lenalidomide Teva konieczny jest niezwłoczny kontakt się z lekarzem.

Czy lek Lenalidomide Teva wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli po zastosowaniu leku Lenalidomide Teva pojawią się takie objawy, jak: zawroty głowy, zmęczenie, senność, zaburzenia równowagi lub niewyraźne widzenie.

Jak przechowywać lek Lenalidomide Teva?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lenalidomide Teva - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Lenalidomide Teva - powiązane artykuły

Piątek, 15 kwietnia 2022

Majowa lista refundacyjna - zobacz zmiany Majowa lista refundacyjna – informacje ogólne Majowa lista refundacyjna – zmiany dopłat pacjenta do leków Majowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem