LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lercanidipine Medreg (Lercanidipine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Lercanidipine Medreg (Rp) tabletki powlekane 10 mg 30 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,50 Cena 100% (zł): 15,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lercanidipine Medreg (Rp) tabletki powlekane 20 mg 30 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 29,90 Cena 100% (zł): 29,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lercanidipine Medreg

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Medreg s.r.o.

Co zawiera lek Lercanidipine Medreg?

Lek Lercanidipine Medreg to tabletki w dwóch dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg lub 20 mg chlorowodorku lerkanidypiny.

Jak działa lek Lercanidipine Medreg?

Lerkanidypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia. Działa rozkurczająco na naczynia krwionośne i powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Lercanidipine Medreg?

Lek Lercanidipine Medreg stosuje się u osób dorosłych w leczeniu łagodnego do umiarkowanego nadciśnienia tętniczego.

Jak stosować lek Lercanidipine Medreg?

Dawkowanie leku określa lekarz zależnie od nasilenia choroby i indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano, co najmniej 15 minut przed śniadaniem. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Linia podziału służy jedynie do przełamania tabletki w przypadku trudności z połknięciem jej w całości. Nie należy popijać leku Lercanidipine Medreg sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lercanidipine Medreg?

Podstawą skuteczności leczenia jest regularne przyjmowanie leku. Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien pominąć nieprzyjętą dawkę i przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lercanidipine Medreg nie może być stosowany?

Leku Lercanidipine Medreg nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lerkanidypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Lercanidipine Medreg nie jest zalecany w leczeniu dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lercanidipine Medreg?

Przez przepisaniem leku Lercanidipine Medreg zostanie przeprowadzony wywiad lekarski oraz weryfikacja przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz określi dawkowanie i ustali zalecenia dotyczące kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy porozumieć się z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu, ponieważ alkohol może nasilać działanie leku.

Jak stosować lek Lercanidipine Medreg z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Lercanidipine Medreg z jedzeniem i piciem?

Leku Lercanidipine Medreg nie należy przyjmować z grejpfrutem ani sokiem grejpfrutowym, ponieważ produkty te mogą nasilać działanie obniżające ciśnienie tętnicze.

Czy można stosować lek Lercanidipine Medreg w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Lercanidipine Medreg podczas ciąży i nie należy go stosować podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lercanidipine Medreg?

W ulotce dołączonej do opakowania przedstawione są działania niepożądane leku Lercanidipine Medreg. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala, jeśli wystąpią następujące objawy: ucisk w klatce piersiowej spowodowany niewystarczającym dopływem krwi do serca; reakcje alergiczne (takie jak swędzenie, wysypka, pokrzywka); omdlenie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła powodujący trudności z oddychaniem lub połykaniem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lercanidipine Medreg?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Lercanidipine Medreg wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas stosowania leku Lercanidipine Medreg wystąpią zawroty głowy, osłabienie, uczucie zmęczenia lub senność, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Lercanidipine Medreg?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem