LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Letrozole Eugia (Letrozole)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Letrozole Eugia (Rp) tabletki powlekane 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
B
65+
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
0,00
Cena
100% (zł):
56,61
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Letrozole Eugia (Rp) tabletki powlekane 2,5 mg 120 szt.
Refundacja
B
65+
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
0,00
Cena
100% (zł):
204,47
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Letrozole Eugia

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Eugia Pharma (Malta) Ltd.

Co zawiera lek Letrozole Aurovitas?

Lek Letrozole Aurovitas występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 2,5 mg letrozolu. Lek zawiera laktozę - pacjentki, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję pewnych cukrów, powinny skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Letrozole Aurovitas?

Letrozol jest lekiem przeciwnowotworowym, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami aromatazy. Letrozol zmniejsza ilość estrogenu poprzez hamowanie aktywności enzymu (aromatazy) wpływającego na wytwarzanie estrogenów i dlatego może hamować rozrost nowotworów złośliwych piersi, które do swojego wzrostu potrzebują estrogenów.

Kiedy stosować lek Letrozole Aurovitas?

Lek Letrozole Aurovitas jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie, czyli u kobiet, które przestały miesiączkować.
Lek Letrozole Aurovitas jest stosowany w zapobieganiu nawrotom raka piersi. Może być stosowany jako pierwsze leczenie przed operacją piersi, gdy natychmiastowa operacja nie jest zalecana lub może być stosowany jako pierwsze leczenie po operacji piersi, lub po 5 latach leczenia tamoksyfenem.
Lek Letrozole Aurovitas jest także stosowany w profilaktyce rozprzestrzeniania się guza piersi do innych części ciała u pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi.

Jak stosować lek Letrozole Aurovitas?

Dawkowanie leku Letrozole Aurovitas i długość leczenia ustala lekarz. Może być konieczne przyjmowania leku przez kilka miesięcy, a nawet lat. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Tabletkę należy połykać w całości, popijając szklanką wody lub innego płynu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Letrozole Aurovitas?

W razie pominięcia dawki leku Letrozole Aurovitas należy ją przyjąć tak szybko jak to możliwe, a następną tabletkę przyjąć o stałej porze. Jeśli jednak zbliża się czas przyjęcia następnej dawki (np. pozostały 2 do 3 godzin) należy opuścić pominiętą tabletkę i przyjąć następną dawkę o stałej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Letrozole Aurovitas nie może być stosowany?

Leku Letrozole Aurovitas nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (letrozol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować u kobiet, które nadal miesiączkują (tzn. są jeszcze przed menopauzą), u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.
Leku Letrozole Aurovitas nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Letrozole Aurovitas?

Przed zakwalifikowaniem pacjentki do leczenia lekiem Letrozole Aurovitas lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjentki i wyniki leczenia. Lek Letrozole Aurovitas może powodować ścieńczenie lub ubytki w tkance kostnej (osteoporozę) związane ze zmniejszeniem stężenia estrogenów w organizmie, dlatego lekarz może zlecić pacjentce pomiar gęstości kości przed leczeniem, w trakcie i po zakończeniu leczenia. Jeśli podczas leczenia u pacjentki wystąpi ból lub obrzęk ścięgna, należy odciążyć bolesne miejsce i skontaktować się z lekarzem. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Letrozole Aurovitas z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Letrozole Aurovitas w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Letrozole Aurovitas należy stosować wyłącznie wtedy, kiedy pacjentka jest po menopauzie. Nie wolno stosować leku Letrozole Aurovitas, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, ponieważ leczenie może mieć szkodliwy wpływ na dziecko.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Letrozole Aurovitas?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Letrozole Aurovitas są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Letrozole Aurovitas?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala.

Czy lek Letrozole Aurovitas wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas przyjmowania leku Letrozole Aurovitas u pacjentki wystąpią zawroty głowy, uczucie zmęczenia, senność lub ogólnie złe samopoczucie, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać narzędzi i maszyn aż do chwili, gdy objawy te nie ustąpią.

Jak przechowywać lek Letrozole Aurovitas?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Letrozole Eugia - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Letrozole Eugia - powiązane artykuły

Piątek, 16 grudnia 2022

Nowości refundacyjne na liście aptecznej od 1 stycznia 2023 Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r....

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem