LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Levitra (Vardenafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Levitra (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
152,00
Cena
100% (zł):
152,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Levitra (Rp) tabletki powlekane 20 mg 8 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
332,00
Cena
100% (zł):
332,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Levitra (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 10 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
122,00
Cena
100% (zł):
122,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Levitra

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bayer AG

Co zawiera Levitra?

Lek Levitra występuje w postaci tabletek i tabletek rozpadających się w jamie ustnej. Obie pozycje leku są dostępne na receptę.

  • Levitra tabletki powlekane
    1 tabletka powlekana Levitra zawiera 20 mg wardenafilu w postaci chlorowodorku.
  • Levitra tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
    1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej Levitra zawiera 10 mg wardenafilu w postaci chlorowodorku. Lek zawiera sorbitol - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) - należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią.

Jak działa Levitra?

Wardenafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Wardenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Kiedy stosować lek Levitra?

Lek Levitra jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn, czyli stanu, w którym występują trudności w uzyskaniu lub utrzymaniu erekcji.

Jak stosować lek Levitra?

Dawkowanie leku Levitra ustala lekarz. Lek Levitra należy przyjąć około 25 minut do 60 minut przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. Po pobudzeniu seksualnym pacjent, kiedy tylko tego chce, może uzyskać erekcję w czasie od 25 minut do 4-5 godzin po przyjęciu leku. Nie należy przyjmować leku Levitra częściej niż raz na dobę. Lekarz może zdecydować o zamianie na inną dawkę leku Levitra w zależności od reakcji pacjenta na lek.

Sposób podawania

Lek można przyjmować razem z posiłkiem lub niezależnie od niego. Tabletkę powlekaną należy połknąć i popić szklanką wody. Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej należy umieścić całą na języku, gdzie rozpuści się w ciągu kilku sekund i wówczas należy ją połknąć ze śliną; tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej musi być przyjęta bez jakichkolwiek płynów.

Kiedy lek Levitra nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (wardenafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Levitra nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Levitra?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Levitra lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Levitra i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Levitra nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować lek Levitra z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Levitra nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować lek Levitra z jedzeniem i piciem?

Jeśli lek Levitra jest przyjmowany z jedzeniem, lepiej jest unikać posiłków obfitych i tłustych, ponieważ mogą one opóźnić działanie leku. Podczas stosowania leku Levitra nie należy pić soku grapefruitowego, ponieważ może on niekorzystnie wpłynąć na działanie leku. Spożywanie alkoholu może utrudniać uzyskanie erekcji.

Czy można stosować lek Levitra w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Levitra nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Levitra?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Levitra, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Levitra i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną w razie wystąpienia następujących objawów: ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej); nadmiernie przedłużająca się i czasem bolesna erekcja; nagła utrata widzenia, reakcja alergiczna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Levitra?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Levitra wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych osób stosowanie leku Levitra może spowodować zawroty głowy lub zaburzenia widzenia - jeśli po przyjęciu leku Levitra wystąpią zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi i maszyn.

Jak przechowywać lek Levitra?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią i światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Levitra - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem