LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Levopront (Levodropropizine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Levopront (OTC) syrop 6 mg/ml 1 but. 120 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,00
Cena
100% (zł):
29,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Levopront

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Dompé farmaceutici S.p.A.

Co zawiera Levopront?

Lek Levopront występuje w postaci syropu i jest dostępny bez recepty.
1 ml syropu zawiera 6 mg lewodropropizyny. Lek zawiera sacharozę - jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Levopront?

Lewodropropizyna działa przeciwkaszlowo i znosi skurcz oskrzeli.

Kiedy stosować Levopront?

Lek Levopront jest stosowany w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu.

Jak stosować Levopront?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Leczenie może być kontynuowane do czasu ustąpienia kaszlu lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie należy stosować leku Levopront dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

 • Dorośli
  10 ml syropu Levopront do 3 razy na dobę, w odstępach co najmniej 6 godzin.
 • Dzieci
  Dzieci w wieku od 2 lat:
  - z masą ciała 10-20 kg - 3 ml syropu Levopront 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin;
  - z masą ciała 20-30 kg - 5 ml syropu Levopront 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin.
  Leku Levopront nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
Sposób podawania

Zaleca się stosowanie leku między posiłkami. Do butelki z syropem dołączona jest miarka pozwalająca odmierzyć między innymi 3 ml, 5 ml i 10 ml syropu.

Kiedy Levopront nie może być stosowany?

Leku Levopront nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lewodropropizynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Levopront nie należy stosować u osób z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek). Nie stosować leku Levopront u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Levopront?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach stosowania leku Levopront, należy skontaktować się z lekarzem. Lek Levopront jest stosowany w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu i można go stosować tylko w oczekiwaniu na rozpoznanie przyczyny kaszlu i (lub) efekt leczenia choroby powodującej ten kaszel. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku Levopront u osób w podeszłym wieku oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny < 35 ml/min).

Jak stosować Levopront z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Osoby szczególnie wrażliwe powinny zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego zażywania leków uspokajających.

Czy można stosować Levopront w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Levopront jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży lub zamierzających zajść w ciążę, a także w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Levopront?

Bardzo rzadko mogą wystąpić następujące działania niepożądane: pokrzywka, rumień, osutka, świąd, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk występujący zwykle w obrębie twarzy lub gardła, mogący zagrażać życiu), reakcje skórne; bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka; reakcje alergiczne, w tym natychmiastowe, ogólne złe samopoczucie; zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie; kołatania serca, częstoskurcz, obniżenie ciśnienia tętniczego; drażliwość, senność, depersonalizacja (zaburzenie postrzegania własnej osoby i otoczenia); duszność, kaszel, obrzęk śluzówki układu oddechowego; niedobór lub brak sił (astenia) i osłabienie kończyn dolnych.
Należy przerwać stosowanie leku Levopront i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek z następujących objawów: ciężkie przypadki reakcji skórnych (pokrzywka, świąd) lub chorób skóry np. przebiegających z tworzeniem się pęcherzy (epidermoliza); nierówna praca serca; reakcja alergiczna lub anafilaktyczna, w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki; śpiączka hipoglikemiczna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Levopront?

W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Levopront wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Ponieważ w rzadkich przypadkach lek Levopront może powodować senność, należy zachować ostrożność u pacjentów, którzy zamierzają prowadzić pojazdy bądź obsługiwać urządzenia mechaniczne.

Jak przechowywać Levopront?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Levopront - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Levopront - powiązane artykuły

Każdemu wakacyjnemu przeziębieniu może towarzyszyć kaszel, u dzieci częściej niż u dorosłych i dzieci kaszlą przy prawie przy kazdym przeziębieniu.

Więcej »

Leki bez recepty, które hamują odruch kaszlu, stosujemy w samodzielnym leczeniu kaszlu suchego o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.

Więcej »

Leki przeciwkaszlowe hamują odruch kaszlu. Powinny być stosowane jedynie przez krótki czas dla złagodzenia suchego kaszlu najczęściej występującego na początku infekcji.

Więcej »

Czym jest lewodropropizyna Jakie są wskazania do stosowania lewodropropizyny? Jakie są przeciwwskazania do stosowania lewodropropizyny? Jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem