LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Linorion (Lenalidomide)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Linorion (Rpz) kapsułki twarde 5 mg 21 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Linorion (Rpz) kapsułki twarde 10 mg 21 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Linorion (Rpz) kapsułki twarde 15 mg 21 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Linorion (Rpz) kapsułki twarde 25 mg 21 szt. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Lista refundacyjna wrzesień 2022 – informacje ogólne Lista refundacyjna wrzesień 2022 – zmiany w programach lekowych Lista refundacyjna wrzesień 2022 – zmiany w...

Więcej »

Linorion

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera lek Linorion?

Lek Linorion jest dostępny w postaci kapsułek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 5 mg, 10 mg, 15 mg lub 25 mg lenalidomidu. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancję niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Linorion?

Lek zawiera lenalidomid, który wpływa na działanie układu immunologicznego i bezpośrednio na komórki nowotworowe.

Kiedy stosować lek Linorion?

Lek Linorion jest stosowany u dorosłych pacjentów w leczeniu następujących chorób:
- szpiczak mnogi,
- zespoły mielodysplastyczne,
- chłoniak grudkowy.

Jak stosować lek Linorion?

Lekarz ustala schemat dawkowania leku Linorion i czas trwania terapii.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia, w którym zaplanowane zostało podanie tego leku. Kapsułkę należy połykać w całości, najlepiej popijając wodą. Kapsułek nie należy łamać, otwierać ani rozgryzać. W razie kontaktu proszku z uszkodzonej kapsułki ze skórą, należy natychmiast dokładnie umyć skórę wodą z mydłem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Linorion?

Jeśli pacjent pominął przyjęcie leku Linorion o wyznaczonej porze i od tego czasu upłynęło mniej niż 12 godzin, powinien natychmiast przyjąć kapsułkę. Jeśli od tego czasu upłynęło ponad 12 godzin, nie należy przyjmować kapsułki tylko przyjąć kolejną kapsułkę o wyznaczonej porze następnego dnia. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Linorion nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lenalidomid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować leku Linorion, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa ciążę lub planuje zajście w ciążę.
Lek Linorion nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Linorion?

Terapia z zastosowaniem leku Linorion jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Linorion lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. Przed rozpoczęciem i podczas leczenia pacjent będzie oceniany pod kątem problemów dotyczących krążenia i oddychania. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Linorion i w trakcie jego trwania u pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi. Podczas leczenia i przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia pacjentowi nie wolno oddawać krwi. Kobiety w ciąży lub podejrzewające, że mogą być w ciąży, nie powinny dotykać blistra ani kapsułki leku.

Jak stosować lek Linorion z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Linorion w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Linorion u kobiet, które są w ciąży, ponieważ oczekuje się, że jest on szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. Przed rozpoczęciem leczenia pacjentka powinna zapytać lekarza o możliwość zajścia w ciążę, nawet jeśli uważa ona to za nieprawdopodobne. Kobiety mogące zajść w ciążę będą miały wykonywane pod nadzorem lekarza testy ciążowe (przed każdym leczeniem, przynajmniej co 4 tygodnie w trakcie leczenia i co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu leczenia); wyjątkiem jest przeprowadzenie sterylizacji jajowodowej. Kobieta nie może zajść w ciążę podczas stosowania leku Linorion i dlatego kobiety, które mogą zajść w ciążę muszą stosować skuteczną metodę zapobiegania ciąży przez co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia i do 4 tygodni po zakończeniu leczenia - odpowiednie metody antykoncepcji zaleci kobiecie lekarz. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Linorion, musi natychmiast przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza.
Mężczyźni muszą również stosować skuteczną metodę zapobiegania ciąży. Jeżeli kobieta jest w ciąży lub może zajść w ciążę i nie stosuje skutecznej metody antykoncepcji, jej partner musi stosować prezerwatywy w czasie leczenia oraz przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia (dotyczy to również mężczyzn po wazektomii). Jeśli partnerka mężczyzny będącego w trakcie leczenia lekiem Linorion zajdzie w ciążę, musi natychmiast poinformować o tym lekarza.
Nie wolno karmić piersią podczas leczenia lekiem Linorion.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Linorion?

Podczas terapii lekiem Linorion mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Linorion i natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk oczu, ust lub twarzy, trudności w oddychaniu (mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej); objawy zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznej rozpływnej martwicy naskórka (która jest ciężką reakcją alergiczną, która może się rozszerzyć na obszar całego ciała i przebiegać ze znaczną utratą naskórka); rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nieprawidłowości w obrazie krwi, powiększone węzły chłonne i zajęcie innych narządów (są to objawy wysypki polekowej z eozynofilią i objawami układowymi nazywanej zespołem DRESS).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Linorion?

Przyjęcie dawki leku Linorion większej niż przepisana wymaga natychmiastowego kontaktu z lekarzem.

Czy lek Linorion wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy, zmęczenia, senności, zaburzeń równowagi lub niewyraźnego widzenia po zastosowaniu leku Linorion, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Linorion?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem