LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lisinopril Aurovitas (Lisinopril)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lisinopril Aurovitas (Rp) tabletki 10 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
6,00
Cena
100% (zł):
6,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lisinopril Aurovitas (Rp) tabletki 20 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
9,00
Cena
100% (zł):
9,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lisinopril Aurovitas

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Lisinopril Aurovitas?

Lek Lisinopril Aurovitas to tabletki w 2 dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka zawiera 10 mg lub 20 mg lizynoprylu (w postaci lizynoprylu dwuwodnego).

Jak działa Lisinopril Aurovitas?

Lizynopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami enzymu konwertującego angiotensynę (inhibitory ACE). Działanie leku polega na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze oraz ułatwia pompowanie krwi przez serce do wszystkich części ciała.

Kiedy stosować Lisinopril Aurovitas?

Lek Lisinopril Aurovitas może być stosowany w następujących chorobach:
- leczenie nadciśnienia tętniczego;
- leczenie niewydolności serca;
- leczenie po niedawno przebytym zawale mięśnia sercowego;
- leczenie zaburzeń dotyczących nerek, spowodowanych cukrzycą typu 2 u pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym.

Jak stosować Lisinopril Aurovitas?

Lekarz ustala dawkowanie leku Lisinopril Aurovitas w poszczególnych wskazaniach oraz długość leczenia. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Należy starać się przyjmować lek codziennie o tej samej porze. Można go przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lisinopril Aurovitas?

Istotną rzeczą jest regularne przyjmowanie leku. W sytuacji pominięcia dawki leku należy ją przyjąć jak najszybciej, chyba że zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki - wówczas należy pominąć zapomnianą dawkę. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Lisinopril Aurovitas nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lizynopryl) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z uczuleniem na inne inhibitory ACE. Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpił obrzęk naczynioruchowy z objawami, takimi jak obrzęk rąk, stóp, okolicy kostek, twarzy, warg, języka lub gardła, trudności w połykaniu lub oddychaniu. Nie należy go również stosować, jeśli obrzęk naczynioruchowy wystąpił kiedykolwiek u członka rodziny podczas stosowania jakiegokolwiek inhibitora ACE lub jeśli wcześniej u pacjenta wystąpił obrzęk naczynioruchowy o nieznanej przyczynie (tzw. idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy). Nie wolno stosować tego leku po trzecim miesiącu ciąży.
Lek Lisinopril Aurovitas nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat lub u dzieci z ciężkimi zaburzeniami dotyczącymi nerek w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lisinopril Aurovitas?

Przed przepisaniem leku Lisinopril Aurovitas lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz przedstawi jak będzie wyglądała kontrola leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Podczas terapii lekarz w regularnych odstępach czasu może kontrolować czynność nerek, ciśnienie krwi i stężenie elektrolitów (np. potasu) we krwi. Jeśli dowolnym momencie leczenia wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego (obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła z trudnościami w połykaniu lub oddychaniu), należy przerwać przyjmowanie leku Lisinopril Aurovitas i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Lisinopril Aurovitas: jeśli przeprowadzane lub planowane jest leczenie odczulające na jad owadów; jeśli planowany jest zabieg chirurgiczny; jeśli pacjent poddawany jest dializoterapii; jeśli pacjent poddawany jest zabiegowi nazywanemu aferezą LDL.

Jak stosować Lisinopril Aurovitas z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Lisinopril Aurovitas w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Lisinopril Aurovitas we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Lisinopril Aurovitas, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Lisinopril Aurovitas u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lisinopril Aurovitas?

W trakcie stosowania leku Lisinopril Aurovitas mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać leczenie lekiem Lisinopril Aurovitas i niezwłocznie porozumieć się z lekarzem w momencie pojawienia się: ciężkich reakcji alergicznych (objawami mogą być: obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła powodujący trudności w połykaniu; ciężki lub nagły obrzęk rąk, stóp i kostek; trudności w oddychaniu; silny świąd skóry); ciężkich zaburzeń skórnych z nagłą wysypką lub pieczeniem, zaczerwienieniem lub złuszczaniem się skóry; objawów zakażenia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lisinopril Aurovitas?

W razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecona przez lekarza, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Lisinopril Aurovitas wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas stosowania leku Lisinopril Aurovitas wystąpią zawroty głowy lub zmęczenie, nie należy prowadzić pojazdów, używać narzędzi ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Lisinopril Aurovitas?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lisinopril Aurovitas - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem