LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lisiprol HCT (Lisinopril + Hydrochlorothiazide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lisiprol HCT (Rp) tabletki 10 mg + 12,5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
11,44
0,00
Cena
100% (zł):
15,09
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lisiprol HCT (Rp) tabletki 20 mg + 12,5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
15,77
0,00
Cena
100% (zł):
22,29
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Lisiprol HCT (Rp) tabletki 20 mg + 25 mg 28 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
14,83
0,00
Cena
100% (zł):
20,94
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lisiprol HCT

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Lisiprol HCT?

Lek Lisiprol HCT występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Lisiprol HCT 10 mg + 12,5 mg
    1 tabletka zawiera 10 mg lizynoprylu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
  • Lisiprol HCT 20 mg + 12,5 mg
    1 tabletka zawiera 20 mg lizynoprylu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
  • Lisiprol HCT 20 mg + 25 mg
    1 tabletka zawiera 20 mg lizynoprylu i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Jak działa lek Lisiprol HCT?

Lek Lisiprol HCT zawiera dwie substancje czynne: lizynopryl i hydrochlorotiazyd. Lizynopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Lisiprol HCT?

Lek Lisiprol HCT jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów.

Jak stosować lek Lisiprol HCT?

Lekarz ustali właściwą dawkę leku Lisiprol HCT i czas leczenia. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Należy starać się przyjmować lek codziennie o tej samej porze; może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Lisiprol HCT?

Lek należy przyjmować regularnie każdego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien ją przyjąć zaraz po przypomnieniu sobie o tym. Jeśli zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Lisiprol HCT nie może być stosowany?

Leku Lisiprol HCT nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (lizynopryl lub hydrochlorotiazyd) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z uczuleniem na inne inhibitory ACE lub pochodne sulfonamidu. Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpił obrzęk naczynioruchowy z objawami, takimi jak nagły obrzęk rąk, stóp, kostek, twarzy, warg, języka lub gardła, szczególnie związany ze stosowaniem inhibitorów ACE albo jeśli u pacjenta występuje wrodzony obrzęk naczynioruchowy. Lek nie może być stosowany u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby. Nie wolno stosować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej trzeciego miesiąca.
Lek Lisiprol HCT nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lisiprol HCT?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Lisiprol HCT, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Podczas terapii lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. O przyjmowaniu leku Lisiprol HCT należy poinformować lekarza w następujących sytuacjach: planowane znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; dializoterapia; zabieg aferezy LDL; planowane leczenie odczulające na jad owadów. Podczas stosowania leku Lisiprol HCT należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowaniem UV. W trakcie leczenia lekiem Lisiprol HCT należy unikać spożywania alkoholu.

Jak stosować lek Lisiprol HCT z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Lisiprol HCT w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Lisiprol HCT w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Lisiprol HCT, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Lisiprol HCT w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lisiprol HCT?

Podczas przyjmowania leku Lisiprol HCT mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Lisiprol HCT i jak najszybciej zgłosić się do lekarza, jeśli pojawi się jakikolwiek z objawów ciężkiej reakcji alergicznej (w tym: obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła mogący powodować trudności w połykaniu i (lub) oddychaniu; ciężki lub nagły obrzęk rąk, stóp lub kostek; trudności w oddychaniu - w tym świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej; silny świąd skóry z wysypką) albo ciężkiego zaburzenia czynności wątroby (z objawami takimi jak zażółcenie skóry lub oczu, ciemne zabarwienie moczu lub utrata apetytu).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lisiprol HCT?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Lisiprol HCT wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W trakcie przyjmowania leku Lisiprol HCT sporadycznie mogą wystąpić zmęczenie lub zawroty głowy, wpływające na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, szczególnie na początku leczenia lub w czasie zmiany dawki lub w skojarzeniu z alkoholem - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub maszyn w razie wystąpienia takich objawów.

Jak przechowywać lek Lisiprol HCT?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lisiprol HCT - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem