LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Locatop (Desonide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Locatop (Rp) krem 1 mg/g 1 tuba 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,00
Cena
100% (zł):
35,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Locatop

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pierre Fabre Dermatologie

Co zawiera Locatop?

Lek Locatop występuje w postaci kremu na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 1 mg dezonidu. Lek zawiera kwas sorbowy oraz cetomakrogol wosk emulgujący, które mogą powodować wystąpienie miejscowych reakcji skórnych (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Jak działa Locatop?

Dezonid jest kortykosteroidem do stosowania na skórę o umiarkowanie silnym działaniu. Zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd.

Kiedy stosować lek Locatop?

Lek Locatop jest wskazany do stosowania u niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych w łagodzeniu objawów zapalnych i świądu, w następujących chorobach skóry: wyprysk kontaktowy, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca (oprócz bardzo nasilonych zmian), liszaj płaski, świerzbiączka ograniczona, liszaj twardzinkowy i zanikowy, ziarniniak obrączkowaty, toczeń rumieniowaty przewlekły, łuszczyca krostkowa dłoni i stóp, łojotokowe zapalenie skóry (z wyjątkiem skóry twarzy), objawowe leczenie świądu w ziarniniaku grzybiastym, duże odczyny po ukąszeniach owadów.

Jak stosować lek Locatop?

Dawkowanie leku Locatop i długość leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Niewielką ilość kremu należy delikatne wklepywać w zmienioną chorobowo skórę, a następnie rozprowadzić i delikatnie wmasować w skórę, aż do całkowitego wchłonięcia. Zaleca się stosowanie plastikowej rękawicy. Po każdym zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że ręce są leczonym miejscem.

Kiedy lek Locatop nie może być stosowany?

Leku Locatop nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (dezonid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Locatop?

Przed przepisaniem leku Locatop lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz wyjaśni zasady prawidłowego stosowania leku. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy zwrócić się do lekarza. Należy unikać stosowania leku na dużej powierzchni skóry, pod opatrunkiem okluzyjnym (uszczelniającym), na uszkodzoną skórę, stosowania w dużych dawkach lub długotrwałego leczenia lekiem. Lek należy szczególnie ostrożnie stosować w łuszczycy. Należy unikać kontaktu leku z oczami i śluzówkami. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Locatop z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Locatop w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Locatop u kobiet w ciąży lub karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Locatop?

Działania niepożądane leku Locatop są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli podczas stosowania leku pojawią się objawy nietolerancji, należy przerwać leczenie i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Locatop?

Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do wystąpienia ogólnych objawów niepożądanych charakterystycznych dla kortykosteroidów. W przypadku zastosowania ilości leku większej niż zalecana lub przypadkowego połknięcia leku (np. przez dziecko) należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Locatop?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Locatop - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem