LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Loperamid Dr. Max (Loperamide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Loperamid Dr. Max (OTC) kapsułki twarde 2 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,40
Cena
100% (zł):
12,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Loperamid Dr. Max (OTC) kapsułki twarde 2 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,30
Cena
100% (zł):
17,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Loperamid Dr. Max

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Dr. Max Pharma s.r.o.

Loperamid Dr. Max - skład

1 kapsułka zawiera 2 mg chlorowodorku loperamidu. 1 kapsułka zawiera 130 mg laktozy jednowodnej.

Loperamid Dr. Max - wskazania

Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki.
U pacjentów z ileostomią preparat może być stosowany w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz poprawy ich konsystencji.

Loperamid Dr. Max - dawkowanie

 • Dorośli, młodzież (w wieku powyżej 12 lat) i dzieci (w wieku powyżej 6 lat)
  Ostra biegunka: początkowa dawka to 2 kapsułki (4 mg) dla dorosłych i młodzieży oraz 1 kapsułka dla dzieci, a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym kolejnym luźnym stolcu.
  Przewlekła biegunka: początkowa dawka to 2 kapsułki (4 mg) na dobę dla dorosłych i młodzieży oraz 1 kapsułka (2 mg) dla dzieci; początkową dawkę należy modyfikować aż do momentu uzyskania 1-2 zwartych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej od 1 do 6 kapsułek (2-12 mg) na dobę.
  Pacjenci z ileostomią: dawka początkowa wynosi 2 kapsułki (4 mg) na dobę u dorosłych i młodzieży oraz 1 kapsułka dla dzieci; ta początkowa dawka powinna być dostosowana do osiągnięcia 1-2 zwartych stolców na dobę, co zwykle osiąga się przy dawce podtrzymującej od 1 do 6 kapsułek (2-12 mg) na dobę.
  Dawka maksymalna w ostrej i przewlekłej biegunce oraz u pacjentów z ileostomią to 8 kapsułek (16 mg) na dobę dla dorosłych, u dzieci i młodzieży dawka musi być dostosowana do masy ciała (3 kapsułki na 20 kg masy ciała), nie wolno jednak przekraczać 8 kapsułek na dobę.
 • Dzieci
  Preparat nie jest wskazany do stosowania dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Osoby w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby preparat należy stosować ostrożnie z powodu zmniejszenia metabolizmu związanego z efektem pierwszego przejścia przez wątrobę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.

Sposób podawania

Kapsułki należy popić wodą.

Loperamid Dr. Max - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Preparat jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Preparatu nie należy stosować jako leczenia zasadniczego: u pacjentów z ostrą czerwonką, (która charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką); u pacjentów z ostrym rzutem wrzodziejącego zapalenia jelit; u pacjentów z bakteryjnym zapaleniem jelit spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami np. z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter; u pacjentów z rzekomobłoniastym zapaleniem jelit, związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim spektrum działania. Preparatu nie należy stosować w przypadkach, w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy. Leczenie preparatem należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit.

Loperamid Dr. Max - ciąża i karmienie piersią

Stosowanie preparatu podczas ciąży nie jest zalecane. Nie zaleca się stosowania loperamidu w okresie karmienia piersią.

Loperamid Dr. Max - działania niepożądane

Ostra biegunka
Często: ból głowy; zaparcia, nudności, wzdęcia. Niezbyt często: zawroty głowy; bóle brzucha, dyskomfort w obrębie brzucha, suchość w jamie ustnej, ból w nadbrzuszu, wymioty; wysypka skórna. Rzadko: zwiększenie obwodu brzucha.
Przewlekła biegunka
Często: zawroty głowy; zaparcia, nudności, wzdęcia. Niezbyt często: ból głowy; bóle brzucha, dyskomfort w obrębie brzucha, suchość w jamie ustnej, niestrawność.
Po wprowadzeniu do obrotu obserwowano następujące działania niepożądane: senność, utrata świadomości, otępienie, obniżony poziom świadomości, hipertonia, zaburzenia koordynacji; zwężenie źrenicy; niedrożność jelita (w tym niedrożność jelita porażenna), rozszerzenie okrężnicy (w tym toksyczne rozszerzenie okrężnicy), pieczenie języka; wysypka pęcherzowa (w tym zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka oraz rumień wielopostaciowy), obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka i świąd; zatrzymanie moczu; zmęczenie; reakcja nadwrażliwości, reakcja anafilaktyczna (w tym wstrząs anafilaktyczny) oraz reakcja anafilaktoidalna.

Loperamid Dr. Max - uwagi

Leczenie biegunki loperamidem jest leczeniem wyłącznie objawowym; w każdym przypadku, w którym możliwe jest ustalenie etiologii, w razie potrzeby należy zastosować leczenie przyczynowe.
Podczas leczenia objawów biegunki loperamidem mogą pojawić się zmęczenie, zawroty głowy lub senność - należy zachować zwiększoną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Loperamid Dr. Max - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Loperamid Dr. Max - powiązane artykuły

Biegunka podróżnych może mieć różne nasilenie od łagodnego do postaci cięższych wymagających pomocy lekarskiej w miejscu pobytu.

Więcej »

Samodzielne leczenie biegunki należy rozpocząć od diety, nawodnienia doustnego, przyjmowania probiotyków oraz leków hamującyh lub łagodzących biegunkę.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem