LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lorinden A (Flumetasone + Salicylic acid)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lorinden A (Rp) maść 0,2 mg + 30 mg/g 1 tuba 15 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,50
Cena
100% (zł):
27,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lorinden A

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera Lorinden A?

Lek Lorinden A występuje w postaci maści na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g maści zawiera 0,2 mg piwalanu flumetazonu i 30 mg kwasu salicylowego. Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera lanolinę - może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Jak działa Lorinden A?

Lek Lorinden A zawiera dwa składniki: piwalan flumetazonu i kwas salicylowy. Piwalan flumetazonu należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami o umiarkowanie silnym działaniu; zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd. Kwas salicylowy działa złuszczająco i ułatwia przenikanie piwalanu flumetazonu do skóry.

Kiedy stosować Lorinden A?

Lek Lorinden A stosuje się w miejscowym leczeniu suchych stanów zapalnych skóry, zwłaszcza o podłożu alergicznym, nie powikłanych wtórnym zakażeniem bakteryjnym, odpowiadających na leczenie kortykosteroidami, przebiegających z nadmiernym rogowaceniem i uporczywym swędzeniem. Lek stosuje się szczególnie w: łojotokowym zapaleniu skóry, atopowym zapaleniu skóry, liszaju pokrzywkowym, wyprysku kontaktowym alergicznym, rumieniu wielopostaciowym, toczniu rumieniowatym, łuszczycy zadawnionej, liszaju płaskim.

Jak stosować Lorinden A?

Sposób leczenia lekiem Lorinden A i czas trwania leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Niewielką ilość maści nakłada się na chorobowo zmienione miejsca na skórze. Po nałożeniu leku należy dobrze umyć ręce, chyba że maść jest stosowana do leczenia skóry rąk.

Kiedy Lorinden A nie może być stosowany?

Leku Lorinden A nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (piwalan flumetazonu i kwas salicylowy) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Lorinden A nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lorinden A?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Lorinden A lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz objaśni pacjentowi zasady prawidłowego stosowania leku. W razie zaostrzenia zmian należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku na dużą powierzchnie skóry, na rany, na uszkodzoną skórę, długotrwale lub w dużych dawkach. Stosowanie leku pod opatrunkiem ściśle uszczelniającym należy ograniczyć do wyjątkowych sytuacji. Ostrożnie stosować w stanach zanikowych tkanki podskórnej, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z łuszczycą. Należy unikać kontaktu leku z oczami i śluzówkami. Nie stosować leku na powieki lub na skórę w okolicy powiek. Jeśli w trakcie leczenia pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Lorinden A z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.
Jednoczesne stosowanie produktów kosmetycznych lub dermatologicznych zawierających środki złuszczające lub etanol oraz mydeł o działaniu wysuszającym może nasilać podrażnienie skóry.

Czy można stosować Lorinden A w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leku Lorinden A u pacjentki, która jest w ciąży lub karmi piersią. Bezwzględnie nie należy stosować leku w pierwszym trymestrze ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lorinden A?

Działania niepożądane leku Lorinden A zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli podczas stosowania leku Lorinden A wystąpią objawy podrażnienia, uczulenia lub nadmiernego wysuszenia skóry, należy przerwać leczenie i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lorinden A?

Długotrwałe lub nieprawidłowe miejscowe stosowanie leku, stosowanie na duże powierzchnie skóry, może powodować wystąpienie ogólnych objawów niepożądanych. W przypadku zastosowania dawki większej niż zalecana należy skontaktować się z lekarzem. W razie przypadkowego połknięcia leku (szczególnie przez dziecko) należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać Lorinden A?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lorinden A - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem