LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Lorinden N (Flumetasone + Neomycin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Lorinden N (Rp) krem 0,2 mg + 5 mg/g 1 tuba 15 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,00
Cena
100% (zł):
28,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Lorinden N

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

PharmaSwiss Czeska Republika s.r.o.

Co zawiera Lorinden N?

Lek Lorinden N występuje w postaci kremu na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 0,2 mg piwalanu flumetazonu i 5 mg siarczanu neomycyny. Lek zawiera alkohol cetylowy - może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne w tym możliwe reakcje typu późnego.

Jak działa Lorinden N?

Lek Lorinden N zawiera piwalan flumetazonu i neomycynę. Piwalan flumetazonu należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami o umiarkowanie silnym działaniu; zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd. Neomycyna jest antybiotykiem aminoglikozydowym o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego.

Kiedy stosować Lorinden N?

Lek Lorinden N stosuje się miejscowo w sączących stanach zapalnych skóry (zwłaszcza o podłożu alergicznym), które reagują na glikokortykosteroidy i powikłanych wtórnym zakażeniem bakteriami wrażliwym na neomycynę oraz przebiegających z nadmiernym rogowaceniem i uporczywym swędzeniem. Lek stosuje się zwłaszcza w: łojotokowym zapaleniu skóry, atopowym zapaleniu skóry, liszaju pokrzywkowym, wyprysku kontaktowym alergicznym, rumieniu wielopostaciowym, toczniu rumieniowatym, łuszczycy zadawnionej, liszaju płaskim.

Jak stosować Lorinden N?

Dawkowanie leku Lorinden N i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek Lorinden N należy stosować na skórę. Należy nanieść niewielką ilość kremu na chorobowo zmienione miejsca na skórze. Po każdym zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że skóra dłoni jest miejscem stosowania leku.

Kiedy Lorinden N nie może być stosowany?

Leku Lorinden N nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (piwalan flumetazonu i neomycynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Lorinden N nie należy stosować u dzieci w wieku do 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Lorinden N?

Przed przepisaniem leku Lorinden N lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz wyjaśni zasady prawidłowego stosowania leku. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się. Należy unikać stosowania leku na dużą powierzchnię skóry, rany, uszkodzoną skórę, stosowania w dużych dawkach, a także długotrwałego leczenia lekiem. Należy unikać stosowania leku na powieki lub na skórę w okolicy powiek. Unikać kontaktu leku z oczami i śluzówkami. Nie stosować leku pod opatrunkiem okluzyjnym (uszczelniającym). Ostrożnie stosować w stanach zanikowych tkanki podskórnej, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z łuszczycą. Szczególnie ostrożnie powinni stosować lek pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub z upośledzeniem słuchu. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować Lorinden N z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować Lorinden N w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o rozpoczęciu leczenia lekiem Lorinden N u pacjentek, które są w ciąży lub karmią piersią. Bezwzględnie nie należy stosować leku w pierwszym trymestrze ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Lorinden N?

Działania niepożądane leku Lorinden N zawarte są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza, jeśli podczas leczenia wystąpią objawy podrażnienia lub reakcje nadwrażliwości.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Lorinden N?

Jeśli wystąpią objawy przedawkowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Długotrwałe lub nieprawidłowe stosowanie leku może doprowadzić do wystąpienia ogólnych objawów niepożądanych kortykosteroidu i neomycyny. W sytuacji przypadkowego połknięcia leku (szczególnie przez dziecko) należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Jak przechowywać Lorinden N?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Lorinden N - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem