LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Marimer Inhalation 2,2% (Sodium chloride hipertonic)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Marimer Inhalation 2,2% (WM) roztwór do inhalacji 2,2% 30 amp. 5 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 17,30 Cena 100% (zł): 17,30 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Skład

Produkt Marimer Inhalation 2,2% zawiera sterylny 2,2% roztwór chlorku sodu.

Właściwości

Marimer Inhalation 2,2% jest hipertonicznym roztworem naturalnej wody morskiej do inhalacji lub aerozoloterapii. Osmotyczne działanie soli umożliwia rozrzedzenie i usuwanie wydzieliny z dolnych dróg oddechowych.

Zastosowanie

Wyrób medyczny Marimer Inhalation 2,2% jest przeznaczony do inhalacji lub aerozoloterapii w celu poprawy funkcjonowania dróg oddechowych w przypadku problemów z oddychaniem, zwłaszcza u osób chorych  na mukowiscydozę, ostre stany zapalne oskrzelików lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Może być stosowany u noworodków od pierwszego dnia życia, niemowląt, dzieci i dorosłych.

Sposób podawania

Zaleca się stosowanie 1 ampułki (5 ml) do przeprowadzenia jednorazowej inhalacji lub aerozoloterapii. Stosować 2-4 razy dziennie po 1 ampułce lub postępować zgodnie z zaleceniem lekarza. Należy ściśle przestrzegać instrukcji obsługi nebulizatora.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu. Nie stosować u wcześniaków. Marimer Inhalation 2,2% nie jest przeznaczony do iniekcji.

Środki ostrożności

Jeśli mimo stosowania produktu objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zastosowaniem produktu Marimer Inhalation 2,2% należy skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach może wystąpić nasilenie kaszlu lub odwracalne zwężenie oskrzeli. W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama

banerbaner