LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Medibiotic Entero (Saccharomyces boulardii)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Medibiotic Entero (ŚSPŻ) kapsułki 10 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 13,60 Cena 100% (zł): 13,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Medibiotic Entero (ŚSPŻ) kapsułki 20 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 17,20 Cena 100% (zł): 17,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Medibiotic Entero

Vitama S.A.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
1 kapsułka zawiera 250 mg (5 mld CFU) drożdży Saccharomyces boulardii DBVPG6763 oraz 50 mg inuliny.

ZASTOSOWANIE
Medibiotic Entero jest preparatem do postępowania dietetycznego: w biegunce infekcyjnej; w biegunce podróżnych, np. w podróży ze zmianą strefy klimatycznej; w celu zapobiegania zakażeniu Clostridium difficile; w trakcie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu. Produkt jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 1. miesiąca życia.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować z preparatami przeciwgrzybiczymi.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Dzieci i dorośli: 1 kapsułka dziennie. W przypadku dorosłych można zwiększyć dzienną porcję do maksymalnie 1 kapsułki 2 razy dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję dziennego spożycia.
Sposób podawania
Dzieci do 6. roku życia: kapsułkę otworzyć i jej zawartość dodać do niewielkiej ilości spożywanego pokarmu; nie należy mieszać produktu ze zbyt gorącymi płynami lub pokarmami; przygotować bezpośrednio przed spożyciem.
Dzieci powyżej 6. roku życia i dorośli: kapsułkę należy połknąć i popić wodą; nie należy mieszać produktu ze zbyt gorącymi płynami lub pokarmami.
Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

UWAGI
Produkt nie wymaga przechowywania w lodówce. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

banerbaner