LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Melobax (Meloxicam)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Melobax 15 (Rp) tabletki 15 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
13,50
Cena
100% (zł):
13,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Melobax

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Ranbaxy Poland Sp. z o.o.

Co zawiera Melobax?

Lek Melobax występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 15 mg meloksykamu. Tabletkę można podzielić na połowy. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Melobax?

Meloksykam jest lekiem przeciwbólowym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Melobax?

Lek Melobax jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów oraz w długotrwałym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów lub zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Jak stosować Melobax?

Dawkowanie leku Melobax dla poszczególnych schorzeń, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Tabletki należy przyjmować podczas posiłku, popijając wodą lub innym płynem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Melobax?

Jeżeli została pominięta dawka, należy ją zastosować tak szybko jak tylko możliwe. Jeżeli zbliża się pora zastosowania kolejnej dawki, nie należy stosować pominiętej dawki, tylko przyjąć kolejną, według zwykłego schematu. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Melobax nie może być stosowany?

Leku Melobax nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (meloksykam) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
Lek Melobax nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Melobax?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Melobax lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku Melobax działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku dłużej niż jest to konieczne. Stosowanie takich leków jak Melobax może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru, które zwiększa stosowanie dużych dawek leku oraz długotrwałe leczenie.

Jak stosować Melobax z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Melobax w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Melobax nie wolno stosować u kobiet podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży ani u kobiet karmiących piersią. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży o zastosowaniu leku Melobax decyduje lekarz. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka planuje ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Melobax?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Melobax, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku Melobax i zgłosić się do lekarza lub do najbliższego szpitala: krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie przewodu pokarmowego powodujące ból brzucha; duszność lub napad astmy; obrzęk skóry lub śluzówek, obrzęk wokół oczu, twarzy i warg, jamy ustnej lub gardła mogący utrudniać oddychanie, obrzęk kostek i nóg; skórne reakcje alergiczne; powstawanie pęcherzy lub łuszczenie się skóry, zmiany na śluzówkach lub rumień wielopostaciowy; objawy zapalenia wątroby (takie jak zażółcenie skóry i oczu, ból brzucha, utrata apetytu).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Melobax?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub podejrzenia przedawkowania, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc medyczną.

Czy Melobax wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Melobax może wywoływać zaburzenia widzenia, w tym niewyraźne widzenie, senność, zawroty głowy lub inne zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego - w przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Melobax?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Melobax - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem