LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Menero med (Tadalafil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Menero med (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
56,80
Cena
100% (zł):
56,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Menero med (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,20
Cena
100% (zł):
35,20
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Menero med

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Co zawiera Menero med?

Lek Menero med występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 20 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Menero med?

Tadalafil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co zwiększa napływ krwi do członka podczas podniecenia seksualnego (tadalafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie po wcześniejszym pobudzeniu seksualnym). Ponadto tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Pomaga także w rozszerzeniu naczyń krwionośnych w okolicy płuc i poprawia przepływ krwi do płuc, w wyniku czego zdolność wysiłkowa ulega poprawie.

Kiedy stosować Menero med?

  • Menero med 5 mg
    Lek Menero med 5 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
    Lek Menero med 5 mg jest także stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.
  • Menero med 20 mg
    Lek Menero med 20 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
    Lek Menero med 20 mg jest także stosowany w leczeniu osób dorosłych z nadciśnieniem płucnym.

Jak stosować Menero med?

Dawkowanie leku Menero med w poszczególnych schorzeniach jest ustalane przez lekarza. Leku Menero med nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. W leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego nie należy przerywać stosowania leku bez porozumienia z lekarzem prowadzącym.

Sposób podawania

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości i popić niewielką ilością wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Menero med?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego pacjent powinien przyjąć dawkę tak szybko, jak sobie o tym przypomni, o ile nie minęło 8 godzin od pory, kiedy dawka powinna być przyjęta.

Kiedy Menero med nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Menero med nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Menero med?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Menero med lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, oceniając przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem w każdym wskazaniu. Lekarz podejmie decyzję o możliwości jego zastosowania w poszczególnych wskazaniach i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Należy przerwać stosowanie leku Menero med w razie nagłego pogorszenia widzenia lub nagłej utrata wzroku, a następnie skonsultować się z lekarzem. Stosowanie leku Menero med należy wstrzymać i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawi się pogorszenie lub nagła utrata słuchu.

Jak stosować Menero med z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Menero med nie wolno stosować, jeśli pacjent przyjmuje następujące leki: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Menero med z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Menero med - pacjent powinien zachować ostrożność. Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność do uzyskania erekcji i może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi - pacjent, który przyjął lek Menero med lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu.

Czy można stosować Menero med w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz określa możliwość zastosowania leku Menero med w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią. W pozostałych wskazaniach lek Menero med nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Menero med?

W trakcie stosowania leku Menero med mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Menero med i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawią się następujące objawy: reakcje alergiczne (w tym wysypki); ból w klatce piersiowej (nie wolno stosować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej, tylko natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i bolesna erekcja po przyjęciu leku Menero med (jeśli erekcja taka trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Menero med?

W razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy poinformować o tym lekarza lub natychmiast udać się do szpitala.

Czy Menero med wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych osób przyjmujących lek Menero med występowały zawroty głowy - pacjent powinien poznać swoją reakcję na lek przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Jak przechowywać Menero med?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Menero med - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem