Metafen żel Forte (Ibuprofen)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | ![]() |
75+ | ![]() |
Odpłatność | Opłata pacjenta (zł) |
Cena 100% (zł) |
Wskazania refundacyjne Opis leku | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Metafen żel Forte (OTC) | żel | 100 mg/g | 1 tuba 50 g | n.d. | 75+: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 12,90 | Cena 100% (zł): 12,90 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny | |
|
|||||||||||
Metafen żel Forte (OTC) | żel | 100 mg/g | 1 tuba 100 g | n.d. | 75+: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 21,30 | Cena 100% (zł): 21,30 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny | |
|
Metafen żel Forte
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
- Skład
- Wskazania
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Działania niepożądane
- Uwagi
- Produkty zawierające tę samą substancję czynną
Skład
1 g żelu zawiera 100 mg soli lizynowej ibuprofenu. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.
Wskazania
Dolegliwości wymagające miejscowego działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego:
- bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego;
- bóle pleców;
- nerwobóle;
- bóle pourazowe;
- bóle w lekkich postaciach zapalenia stawów.
Dawkowanie
- Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Należy zastosować około 3 cm żelu i delikatnie wsmarować w miejsce objęte dolegliwościami aż do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu żelu należy umyć ręce, chyba że leczenie dotyczy rąk. Preparatu nie należy stosować częściej niż co 4 godziny i nie więcej niż 3 razy na dobę. Jeśli po upływie 2 tygodni stosowania preparatu objawy nie ustąpią lub zaostrzą się, należy zalecić pacjentowi zasięgnięcie porady lekarza. - Dzieci
Preparat nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Choroby alergiczne skóry. Choroby zakaźne przebiegające ze zmianami skórnymi. Oparzenia. Uszkodzenia skóry. Występowanie w przeszłości skurczu oskrzeli, nieżytu nosa i pokrzywki w związku z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Ciąża i karmienie piersią
Należy zachować ostrożność w przypadku zalecania preparatu kobietom w ciąży.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić: zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie) i mrowienie skóry występujące w miejscu podania leku, niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne; astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli lub duszność; wysypki różnego rodzaju, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, martwica naskórka i rumień wielopostaciowy (rzadziej); ból brzucha, niestrawność. W przypadku długotrwałego stosowania na dużych powierzchniach ciała mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane: ból i zawroty głowy, zmiany w obrazie krwi (granulocytopenia, agranulocytoza), hiperurykemia, nudności, wymioty, utrata łaknienia, nawrót choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Podczas leczenia ibuprofenem może wystąpić również uszkodzenie nerek, szczególnie u pacjentów ze schorzeniami nerek.
Uwagi
Należy chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Podczas długotrwałego wmasowywania w skórę zaleca się założenie rękawiczek ochronnych.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk
Produkty zawierające tę samą substancję czynną
- Axoprofen
- Axoprofen Forte tabletki
- Axoprofen Forte zawiesina
- Babyfen
- Dolgit
- Dolgit Gel
- Ibufen
- Ibufen Baby
- Ibufen dla dzieci Forte
- Ibufen Junior
- Ibufen mini Junior
- Ibum Comfort Minicaps
- Ibum dla dzieci
- Ibum Express Forte
- Ibum Femina
- Ibum Forte kapsułki
- Ibum Forte zawiesina
- Ibum Forte Pure
- Ibum Sprint
- Ibum Supermax
- Ibumax
- Ibumax Forte
- Ibunid dla dzieci Forte
- Ibupar
- Ibupar forte
- Ibuprex
- Ibuprex Max
- Ibuprofen Aflofarm
- Ibuprofen Apteo Med tabletki
- Ibuprofen Apteo Med żel
- Ibuprofen B. Braun
- Ibuprofen Dr. Max kapsułki
- Ibuprofen Dr. Max tabletki
- Ibuprofen Forte Apteo Med
- Ibuprofen Forte DOZ
- Ibuprofen Hasco
- Ibuprom
- Ibuprom dla Dzieci Forte
- Ibuprom Effect żel
- Ibuprom Max
- Ibuprom Max Rapid
- Ibuprom Max Sprint
- Ibuprom Rapid
- Ibuprom RR Max
- Ibuprom Sport spray
- Ibuprom Sprint
- Ibuprom Ultramax
- Iburapid
- Ibutact
- Kidofen max
- Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max
- Metafen Ibuprofen
- Metafen Ibuprofen Caps
- Metafen żel Forte
- MIG
- MIG dla dzieci Forte
- Nurofen
- Nurofen dla dzieci czopki
- Nurofen dla dzieci Forte
- Nurofen dla dzieci Junior
- Nurofen Express Caps
- Nurofen Express Forte
- Nurofen Express Forte Tabs
- Nurofen Forte
- Nurofen Mięśnie i Stawy plastry
- Nurofen Mięśnie i Stawy żel
- Nurofen Mięśnie i Stawy Forte
- Pedea