LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

MicardisPlus (Telmisartan + Hydrochlorothiazide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
MicardisPlus (Rp) tabletki 80 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
23,61
0,00
Cena
100% (zł):
38,59
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
MicardisPlus (Rp) tabletki 80 mg + 25 mg 28 szt.
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
24,38
0,00
Cena
100% (zł):
39,36
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

MicardisPlus

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Boehringer Ingelheim International GmbH

Co zawiera lek MicardisPlus?

Lek MicardisPlus występuje w postaci tabletek w 2 dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.

  • MicardisPlus 80 mg + 12,5 mg
    1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
  • MicardisPlus 80 mg + 25 mg
    1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu oraz 25 mg hydrochlorotiazydu.
    Lek zawiera laktozę i sorbitol - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancję fruktozy, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek MicardisPlus?

Lek MicardisPlus zawiera dwie substancje czynne: telmisartan i hydrochlorotiazyd. Telmisartan należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II; działa rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek MicardisPlus?

Lek MicardisPlus 80 mg + 12,5 mg jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane przez telmisartan lub hydrochlorotiazyd stosowany oddzielnie.
Lek MicardisPlus 80 mg + 25 mg jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane przez lek zawierający telmisartan w dawce 80 mg i hydrochlorotiazyd w dawce 12,5 mg, lub u pacjentów którzy wcześniej byli ustabilizowani po stosowaniu telmisartanu lub hydrochlorotiazydu stosowanych w osobnych lekach.

Jak stosować lek MicardisPlus?

Dawkowanie leku MicardisPlus i czas stosowania ustala lekarz indywidualnie. Nie należy przerywać stosowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Należy starać się przyjmować tabletkę leku o tej samej porze każdego dnia. Lek można przyjmować podczas posiłku lub pomiędzy posiłkami. Tabletki należy połknąć, popijając wodą lub napojem bezalkoholowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku MicardisPlus?

W razie pominięcia dawki leku MicardisPlus należy przyjąć ją przyjąć niezwłocznie po przypomnieniu sobie, tego samego dnia. Jeżeli tabletka nie zostanie przyjęta jednego dnia, należy przyjąć zwykle stosowaną dawkę następnego dnia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek MicardisPlus nie może być stosowany?

Leku MicardisPlus nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (telmisartan, hydrochlorotiazyd), sulfonamidy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów z: ciężką chorobą nerek lub wątroby; niskim stężeniem potasu lub wysokim stężeniem wapnia we krwi, których nie można poprawić leczeniem. Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży po upływie 3 miesięcy ciąży.
Stosowanie leku MicardisPlus u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat nie jest zalecane.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku MicardisPlus?

Przed rozpoczęciem stosowania leku MicardisPlus lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy poda zasady wizyt kontrolnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Podczas leczenia lekarz prowadzący może monitorować czynność nerek, ciśnienie tętnicze oraz stężenie elektrolitów (np. potasu) we krwi w regularnych odstępach czasu. W trakcie przyjmowania leku MicardisPlus należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowania UV. Zaleca się, aby pacjent nie pił alkoholu podczas stosowania leku MicardisPlus.

Jak stosować lek MicardisPlus z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek MicardisPlus w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku MicardisPlus w ostatnich 6 miesiącach ciąży oraz nie jest zalecany do stosowania u kobiet w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku MicardisPlus, należy natychmiast poinformować o tym lekarza. Lek MicardisPlus nie jest zalecany do stosowania w trakcie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku MicardisPlus?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku MicardisPlus, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku MicardisPlus?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek MicardisPlus wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek MicardisPlus może niekiedy powodować zawroty głowy i zmęczenie. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w razie pojawienia się takich objawów.

Jak przechowywać lek MicardisPlus?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

MicardisPlus - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem