LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Miflonide Breezhaler (Budesonide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Miflonide Breezhaler (Rp) proszek do inhalacji w kapsułkach twardych 400 µg 60 szt. + inhalator
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
42,47
Cena
100% (zł):
42,47
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Miflonide Breezhaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novartis Poland Sp. z o.o.

Co zawiera lek Miflonide Breezhaler?

Lek Miflonide Breezhaler występuje w postaci proszku do inhalacji w kapsułkach i jest dostępny na receptę.
1 kapsułka (tj. jedna dawka inhalacyjna) zawiera 400 mikrogramów budezonidu. Lek zawiera laktozę - jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancją niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Miflonide Breezhaler?

Budezonid należy do grupy leków zwanych glikokortykosteroidami. Stosowany w postaci inhalacji zmniejsza stan zapalny w układzie oddechowym.

Kiedy stosować lek Miflonide Breezhaler?

Lek Miflonide Breezhaler jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej u pacjentów dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 6 lat oraz w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u pacjentów dorosłych. Lek należy stosować każdego dnia zgodnie z zaleceniami lekarza, nawet gdy objawy nie występują - zapewnia to prawidłowe kontrolowanie objawów astmy lub POChP.

Jak stosować lek Miflonide Breezhaler?

Dawkowanie leku Miflonide Breezhaler i czas trwania leczenia określa lekarz. Nie należy zmieniać dawkowania leku bez wiedzy lekarza. Nie należy także samodzielnie przerywać stosowania leku, ponieważ może to spowodować nasilenie objawów astmy.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować regularnie każdego dnia, zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania wziewnego za pomocą inhalatora Breezhaler dołączonego do opakowania; nie należy stosować innego inhalatora. Kapsułek nie należy połykać. Kapsułkę z proszkiem należy umieścić w komorze na kapsułkę; należy ją wyjąć z blistra bezpośrednio przez użyciem. Należy stosować się do zaleceń przedstawionych w instrukcji dołączonej do opakowania leku. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego. Należy przepłukać jamę ustną wodą po każdorazowym zastosowaniu leku w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia zakażeń grzybiczych jamy ustnej.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Miflonide Breezhaler?

Ważne jest regularne stosowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli pacjent pominie dawkę leku, powinien przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Miflonide Breezhaler nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (budezonid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazane jest stosowanie leku u pacjentów z gruźlicą płuc (występującą aktualnie lub przebytą).
Leku Miflonide Breezhaler nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Miflonide Breezhaler?

Przed przepisaniem leku Miflonide Breezhaler lekarz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przedstawi zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Jeśli podczas stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli choroby, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Lek Miflonide Breezhaler nie działa w przypadku ostrych napadów duszności - w tych przypadkach stosuje się szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela (np. salbutamol), który pacjent powinien mieć zawsze przy sobie. Jeśli w czasie leczenia wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Miflonide Breezhaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Miflonide Breezhaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz oceni, czy możliwe jest zastosowanie leku Miflonide Breezhaler u kobiet w ciąży lub u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Miflonide Breezhaler?

Działania niepożądane występujące podczas leczenia lekiem Miflonide Breezhaler zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Miflonide Breezhaler i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawią się objawy ciężkiej reakcji alergicznej (wysypka, świąd, pokrzywka, trudności w oddychaniu lub przełykaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy lub gardła); objawy paradoksalnego skurczu oskrzeli (trudności w oddychaniu ze świszczącym oddechem lub kaszel).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Miflonide Breezhaler?

Jeśli przyjęto większą dawkę leku niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala.

Czy lek Miflonide Breezhaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Miflonide Breezhaler wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Miflonide Breezhaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w suchym miejscu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Miflonide Breezhaler - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem