LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Minjuvi (Tafasitamab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Minjuvi (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 200 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Minjuvi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Incyte Biosciences Distribution B.V.

Co zawiera lek Minjuvi?

Lek Minjuvi występuje w postaci proszku, z którego przygotowuje się koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 200 mg tafasytamabu.

Jak działa lek Minjuvi?

Tafasytamab jest lekiem przeciwnowotworowym, należącym do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi.

Kiedy stosować lek Minjuvi?

Lek Minjuvi stosuje się w leczeniu osób dorosłych z nowotworem o nazwie chłoniak rozlany z dużych komórek B (DLBCL) w przypadku nawrotu nowotworu po leczeniu albo braku odpowiedzi na wcześniejsze leczenie, jeśli przeszczep komórek macierzystych u pacjenta nie jest możliwy.
Lek Minjuvi jest stosowany najpierw w skojarzeniu z innym lekiem przeciwnowotworowym o nazwie lenalidomid, a następnie leczenie jest kontynuowane z zastosowaniem samego leku Minjuvi.

Jak stosować lek Minjuvi?

Dawkę leku określa lekarz w zależności od masy ciała pacjenta. Długość leczenia ustala lekarz. Lek Minjuvi podaje się z lenalidomidem przez maksymalnie 12 cykli, po czym lek Minjuvi można podawać w monoterapii. Pacjent otrzyma dodatkowe leki w celu zmniejszenia ryzyka reakcji na wlew przed każdą dawką leku Minjuvi, co najmniej przez pierwsze 3 wlewy.

Sposób podawania

Lek Minjuvi podaje się w cyklach trwających 28 dni, a wlew podaje się w określonych dniach każdego cyklu. Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w infuzji dożylnej (kroplówce). Przed infuzją i w jej trakcie pacjent będzie monitorowany pod kątem działań niepożądanych związanych z infuzją.

Kiedy lek Minjuvi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tafasytamab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Minjuvi nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Minjuvi?

Leczenie lekiem Minjuvi prowadzi lekarz doświadczony w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Po przeanalizowaniu u pacjenta dotychczasowego leczenia, weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia lekiem Minjuvi. Należy ściśle przestrzegać zaleceń przekazanych przez lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zgłosić się do lekarza.

Jak stosować lek Minjuvi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Minjuvi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Minjuvi nie należy stosować w okresie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym niestosujących antykoncepcji. Przed leczeniem lekarz upewni się, że pacjentka nie jest w ciąży. W trakcie leczenia i przez co najmniej 3 miesiące po zakończeniu leczenia kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji. Lek Minjuvi podaje się w skojarzeniu z lenalidomidem, a lenalidomid może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku i nie może być stosowany w okresie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym, chyba że spełnione są wszystkie warunki określone w programie zapobiegania ciąży podczas stosowania lenalidomidu. Nie wolno karmić piersią w trakcie leczenia lekiem Minjuvi oraz przez co najmniej 3 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Minjuvi?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Minjuvi są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są: zakażenia, niedokrwistość, obniżona liczba krwinek białych, obniżona liczba płytek krwi, biegunka, osłabienie, kaszel, obrzęk obwodowy (zwłaszcza kostek i stóp), gorączka i zmniejszenie łaknienia. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Minjuvi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Minjuvi nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. U pacjentów przyjmujących ten lek zgłaszano zmęczenie, co należy wziąć pod uwagę w przypadku prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Minjuvi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Minjuvi - powiązane artykuły

Wtorek, 18 kwietnia 2023

Nowa lista refundacyjna - nowości refundacyjne w programach lekowych od 1 maja 2023 Nowa lista refundacyjna na dzień 1 maja 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem