LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Minovivax 2% (Minoxidil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Minovivax 2% (OTC) roztwór na skórę 20 mg/ml 1 but. 100 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
43,50
Cena
100% (zł):
43,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Minovivax 2%

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aristo Pharma Sp. z o.o.

Minovivax 2% - skład

1 ml roztworu na skórę zawiera 20 mg minoksydylu. 1 ml roztworu zawiera 259 mg glikolu propylenowego oraz etanol.

Minovivax 2% - wskazania

Leczenie łysienia androgenowego u osób dorosłych.

Minovivax 2% - dawkowanie

  • Dorośli
    Dawkę 1 ml roztworu należy nakładać na skórę głowy 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Nie przekraczać dawki dobowej 2 ml bez względu na wielkość powierzchni skóry objętej zmianami.
    Przeprowadzone badania kliniczne z minoksydylem wykazały, że dla uzyskania zauważalnego wzrostu włosa, konieczne może być stosowanie preparatu przez okres co najmniej 4 miesięcy lub dłużej. Częstsze stosowanie minoksydylu nie wpływa na poprawę efektów leczenia. Kontynuowanie leczenia jest konieczne dla podtrzymania działania minoksydylu. Po przerwaniu leczenia obserwowano nawrót łysienia i powrót do stanu sprzed leczenia w ciągu 3 do 4 miesięcy.
  • Dzieci i młodzież
    Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności.
Osoby w podeszłym wieku

Nie zaleca się stosowania preparatu u pacjentów w wieku powyżej 65 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności.

Sposób podawania

Preparat należy go aplikować tylko na skórę głowy. Przed miejscowym zastosowaniem preparatu należy całkowicie osuszyć włosy i skórę głowy. Należy nałożyć 1 ml roztworu, naciskając 6 razy pompkę rozpylającą. Aplikować roztwór na środkową część powierzchni skóry objętej zmianami i rozprowadzić opuszkami palców, upewniając się, że preparat został równomiernie nałożony. Po aplikacji roztworu zawsze należy dokładnie umyć ręce.

Minovivax 2% - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. W przypadku nagłej utraty włosów, łysienia o charakterze plackowatym lub łysienia o nieznanym podłożu nie jest zalecane stosowanie minoksydylu - zaleca się zdiagnozowanie przyczyny schorzenia i zastosowanie odpowiedniego leczenia, jeśli to konieczne. Nie należy stosować preparatu: podczas leczenia cytostatycznego; w przypadku wypadania włosów spowodowanego stosowaniem niewłaściwej diety; w przypadku wypadania włosów spowodowanego zakończeniem stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych - w takim przypadku nie jest konieczne zastosowanie leczenia farmakologicznego; na uszkodzoną skórę głowy (np. w wyniku oparzeń, owrzodzenia lub w przypadku występowania tkanki bliznowatej); jeżeli wypadanie włosów zostało spowodowane przez niewłaściwą pielęgnację włosów (np. zbyt mocne wiązanie włosów); podczas ciąży oraz karmienia piersią; w przypadku wypadania włosów po porodzie.

Minovivax 2% - ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Minovivax 2% - działania niepożądane

Bardzo często: ból głowy. Często: świąd, nadmierne owłosienie (w przypadku kobiet także na twarzy), zapalenie skóry, wysypka trądzikopodobna, wysypka; duszność; obrzęk obwodowy; zwiększenie masy ciała. Niezbyt często: zawroty głowy; nudności. Ponadto mogą wystąpić: dolegliwości w miejscu podania, które mogą obejmować również uszy i twarz, takie jak: podrażnienie skóry i zaczerwienienie, świąd, ból, obrzęk, suchość skóry, rumień; łuszczenie skóry, zapalenie skóry, pęcherze, krwawienia i owrzodzenia (czasami o ciężkim przebiegu); przejściowa utrata włosów, zmiana koloru włosów i zmiana struktury włosów; obrzęk naczynioruchowy, reakcje nadwrażliwości, alergiczne, kontaktowe zapalenie skóry; podrażnienie oczu; tachykardia, kołatanie serca, niedociśnienie; wymioty; bóle w klatce piersiowej.

Minovivax 2% - uwagi

Nie należy stosować minoksydylu na podrażnioną, bolesną i objętą stanem zapalnym skórę. Nie należy stosować minoksydylu z innymi produktami przeznaczonymi do stosowania miejscowego. Pacjenci z zaburzeniami dotyczącymi serca (choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca, zastoinowa niewydolność serca lub choroba zastawek serca) nie powinni stosować preparatu bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, ze względu na potencjalne ogólne działania niepożądane.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Minovivax 2% - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem