LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Mirexan (Dabigatran etexilate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Mirexan (Rp) kapsułki twarde 110 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
54,50
Cena
100% (zł):
54,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mirexan (Rp) kapsułki twarde 110 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
115,00
Cena
100% (zł):
115,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mirexan (Rp) kapsułki twarde 150 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
74,00
Cena
100% (zł):
74,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mirexan (Rp) kapsułki twarde 150 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
115,00
Cena
100% (zł):
115,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Mirexan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Biofarm Sp. z o.o.

Co zawiera lek Mirexan?

Lek Mirexan występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach, które są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 110 mg lub 150 mg eteksylanu dabigatranu (w postaci mezylanu).

Jak działa lek Mirexan?

Eteksylan dabigatranu należy do grupy leków przeciwzakrzepowych. Jego działanie polega na blokowaniu substancji odpowiedzialnej za powstawanie zakrzepów krwi.

Kiedy stosować lek Mirexan?

 • Mirexan 110 mg
  Lek Mirexan 110 mg jest stosowany u osób dorosłych w celu:
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w żyłach po przebytej operacji wszczepienia protezy stawu biodrowego lub kolanowego;
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie, jeśli u pacjenta występuje migotanie przedsionków niezwiązane z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka;
  - leczenia zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz w zapobieganiu powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.
  Lek Mirexan 110 mg jest stosowany u dzieci w wieku 8 lat lub starszych, które potrafią połykać kapsułki w całości, w celu leczenia zakrzepów krwi i zapobiegania ich nawrotom.
 • Mirexan 150 mg
  Lek Mirexan 150 mg jest stosowany u osób dorosłych w celu:
  - zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w mózgu (udar) i innych naczyniach krwionośnych w organizmie, jeśli u pacjenta występuje migotanie przedsionków niezwiązane z wadą zastawkową oraz co najmniej jeden dodatkowy czynnik ryzyka;
  - leczenia zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz w zapobieganiu powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc.
  Lek Mirexan 150 mg jest stosowany u dzieci w wieku 8 lat lub starszych, które potrafią połykać kapsułki w całości, w celu leczenia zakrzepów krwi i zapobiegania ich nawrotom.

Jak stosować lek Mirexan?

Lekarz poinformuje pacjenta o właściwej dawce leku Mirexan oraz czasie trwania leczenia. Nie należy przerywać stosowania leku bez omówienia tego z lekarzem; zbyt wczesne przerwanie leczenia zwiększa ryzyko powstania zakrzepu krwi.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy łamać, rozgryzać ani wysypywać peletek z kapsułki, ponieważ może to zwiększyć ryzyko krwawienia. Należy przestrzegać zaleceń odnośnie sposobu podawania leku zawartych w ulotce dołączonej do opakowania.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Mirexan?

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 • Mirexan 110 mg
  Zapobieganie powstawaniu zakrzepów krwi po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego: należy kontynuować przyjmowanie pominiętej dobowej dawki leku o tej samej porze następnego dnia.
  Zapobieganie zatorom w naczyniach krwionośnych w mózgu i organizmie, przez zapobieganie tworzeniu zakrzepów, które powstają podczas nieprawidłowej pracy serca i leczenie zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc oraz zapobieganie powtórnemu powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach nóg i płuc u dorosłych: pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.
  Leczenie zakrzepów krwi oraz zapobieganie nawrotom zakrzepów krwi u dzieci: pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.
 • Mirexan 150 mg
  Pominiętą dawkę można przyjąć do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką; jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki.

Kiedy lek Mirexan nie może być stosowany?

Leku Mirexan nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (eteksylan dabigatranu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Mirexan nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 8 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Mirexan?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Mirexan lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Pacjenci, u których ma zostać wykonany zabieg chirurgiczny, muszą ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku Mirexan. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po przyjęciu leku u pacjenta wystąpi niestrawność. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Mirexan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Mirexan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Mirexan nie powinien być stosowany w trakcie ciąży, chyba że lekarz stwierdzi, że jest to bezpieczne. Kobiety w wieku rozrodczym powinny zapobiegać zajściu w ciążę podczas stosowania tego leku. W trakcie stosowania leku Mirexan nie należy karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Mirexan?

Podczas przyjmowania leku Mirexan mogą pojawić się działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Większość działań niepożądanych dotyczy takich objawów, jak siniaki lub krwawienia. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Mirexan?

Przyjęcie zbyt dużej dawki leku Mirexan zwiększa ryzyko krwawienia. W razie przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Mirexan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Mirexan nie ma wpływu lub ma nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Mirexan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Mirexan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem