LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Modafen Grip (Ibuprofen + Phenylephrine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Modafen Grip (OTC) tabletki powlekane 200 mg + 5 mg 12 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
13,00
Cena
100% (zł):
13,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Modafen Grip (OTC) tabletki powlekane 200 mg + 5 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,00
Cena
100% (zł):
20,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Modafen Grip

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stada Arzneimittel AG

Modafen Grip - skład

1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 5 mg chlorowodorku fenylefryny.

Modafen Grip - wskazania

Preparat stosuje się w celu złagodzenia objawów przeziębienia i grypy z towarzyszącym przekrwieniem błony śluzowej, w tym bólem, bólem głowy, gorączką, bólem gardła, niedrożnością nosa i zatok.

Modafen Grip - dawkowanie

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania krótkotrwałego. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.

 • Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej
  2 tabletki co 8 godzin. Należy zachować odstęp co najmniej 4 godzin pomiędzy dawkami i nie stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin.
  Jeśli u osób dorosłych objawy będą się utrzymywały lub nasilą się, lub jeśli konieczne jest stosowanie preparatu dłużej niż przez 3-5 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli u młodzieży (w wieku 12 lat i powyżej) istnieje potrzeba przyjmowania preparatu dłużej niż 3 dni lub gdy objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.
 • Dzieci
  Preparat nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku

U pacjentów w podeszłym wieku dawkowanie jest takie samo jak u osób dorosłych, jednak konieczna jest zwiększona ostrożność.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.

Sposób podawania

Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków. W przypadku przyjęcia z posiłkiem lub tuż po posiłku działanie preparatu może ulec opóźnieniu; stosowanie z posiłkiem poprawia tolerancję preparatu i zmniejsza prawdopodobieństwo występowania dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Modafen Grip - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których wcześniej wystąpiły reakcje nadwrażliwości (np. astma, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) w odpowiedzi na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ. Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka lub krwotoki w wywiadzie (dwa lub więcej odrębne epizody lub potwierdzenie owrzodzenia lub krwawienia). Ciężka postać nadciśnienia tętniczego, ciężka niewydolność serca, nerek lub wątroby. Zaburzenia krzepnięcia krwi oraz hematopoezy. Trzeci trymestr ciąży. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Jaskra pierwotna z zamkniętym kątem przesączania. Zatrzymanie moczu. Guz chromochłonny. Pacjenci, którzy obecnie stosują trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub inne leki sympatykomimetyczne, leki beta-adrenolityczne oraz u pacjentów, którzy obecnie stosują lub stosowali w ciągu ostatnich 2 tygodni inhibitory MAO.

Modafen Grip - ciąża i karmienie piersią

Ibuprofenu nie wolno stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to wyraźnie konieczne. Jeśli ibuprofen stosowany jest przez kobietę planującą zajść w ciążę lub będącą w pierwszym bądź drugim trymestrze ciąży, należy stosować jak najmniejszą dawkę, a czas leczenia powinien być możliwie jak najkrótszy. Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Ibuprofen może być stosowany podczas karmienia piersią przez krótki okres leczenia bólu lub objawów stanu zapalnego; nie określono bezpieczeństwa stosowania po długotrwałym podawaniu. Preparat należy stosować uważnie u pacjentów z wcześniej występującą rzucawką w wywiadzie w związku z właściwościami fenylefryny - rozszerzającym wpływem na naczynia. Fenylefrynę należy stosować w ciąży jedynie, gdy korzyści przewyższają ryzyko. Fenylefryna może zmniejszać produkcję mleka i dlatego nie zaleca się jej stosowania na początku rozpoczynania karmienia piersią, w trakcie karmienia noworodków oraz zwłaszcza dzieci przedwcześnie urodzonych.

Modafen Grip - działania niepożądane

 • Ibuprofen
  Bardzo często: niestrawność, nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia, zaparcia. Często: ból brzucha. Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, świąd; bóle głowy, zawroty głowy, szumy uszne; różne rodzaje wysypek. Rzadko: aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; zaburzenia wzroku, zaburzenia widzenia barw, niedowidzenie; wrzód żołądka, perforacja oraz krwotok z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, krwawe wymioty.
 • Fenylefryna
  Często: ból głowy, zawroty głowy, bezsenność. Rzadko: nerwowość. Bardzo rzadko: kołatanie serca; podwyższone ciśnienie krwi; nudności, wymioty, biegunka. Ponadto: ból oka i pieczenie, niewyraźne widzenie, światłowstręt, postać ostra jaskry z zamkniętym katem przesączania; arytmie, tachykardia.

Modafen Grip - uwagi

W czasie leczenia picie napojów alkoholowych i palenie tytoniu nie jest wskazane. Lekarz lub farmaceuta powinni sprawdzić czy produkty zawierające leki sympatykomimetyczne nie są jednocześnie stosowane różnymi drogami podania np. doustnie oraz miejscowo (leki stosowane do nosa, do ucha i do oka).
W przypadku osób wrażliwych preparat może wywołać zawroty głowy; należy poinformować pacjentów, aby nie prowadzili pojazdów oraz aby nie obsługiwali maszyn gdy wystąpią u nich zawroty głowy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Modafen Grip - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Modafen Grip - powiązane artykuły

Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z gorączką, bólami i katarem.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem