LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Momecutan Fettcreme (Mometasone)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Momecutan Fettcreme (Rp) krem 1 mg/g 1 tuba 20 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,00 Cena 100% (zł): 15,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Momecutan Fettcreme (Rp) krem 1 mg/g 1 tuba 50 g 75+: S Ciąża: n.d. Odpłatność: 50% Opłata pacjenta (zł): 8,64 Cena 100% (zł): 17,09 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Momecutan Fettcreme

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sun-Farm Sp. z o.o.

Co zawiera lek Momecutan Fettcreme?

Lek Momecutan Fettcreme to krem na skórę, który jest dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 1 mg furoinianu mometazonu. Lek zawiera alkohol stearylowy - może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera monopalmitynostearynian glikolu propylenowego, który może powodować podrażnienie skóry.

Jak działa lek Momecutan Fettcreme?

Furoinian mometazonu jest kortykosteroidem o silnym działaniu do miejscowego stosowania. Zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd.

Kiedy stosować lek Momecutan Fettcreme?

Lek Momecutan Fettcreme stosuje się w celu leczenia wszystkich stanów zapalnych i świądu skóry, reagujących na leczenie miejscowe kortykosteroidami, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry i kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia i (lub) alergiczne.

Jak stosować lek Momecutan Fettcreme?

Lekarz ustala dawkowanie leku i czas trwania leczenia.

Sposób podawania

Lek Momecutan Fettcreme jest przeznaczony do stosowania na skórę. Cienką warstwę leku należy nakładać na zmienioną powierzchnię skóry. Po każdym zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile nie są leczonym miejscem.

Kiedy lek Momecutan Fettcreme nie może być stosowany?

Leku Momecutan Fettcreme nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (furoinian mometazonu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Momecutan Fettcreme nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Momecutan Fettcreme?

Przed podjęciem leczenia lekiem Momecutan Fettcreme lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz wyjaśni pacjentowi, jak należy prawidłowo stosować lek. Jeśli objawy utrzymują się, należy ponownie zwrócić się do lekarza. Należy unikać stosowania leku długotrwale (dłużej niż 3 tygodnie) lub na dużą powierzchnię (więcej niż 20% powierzchni ciała). U dzieci lek można stosować tylko na małe powierzchnie (mniej niż 10% powierzchni ciała). Leczone powierzchnie na skórze twarzy lub u dzieci nie powinny być pokryte opatrunkami nieprzepuszczającymi powietrza (bandaże lub plastry). Ostrożnie stosować lek na skórę twarzy. Leku nie należy nakładać na powieki i na skórę w okolicy powiek; unikać kontaktu leku z oczami. Szczególnie ostrożnie należy stosować lek u pacjentów z łuszczycą. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zgłosić się do lekarza.

Jak stosować lek Momecutan Fettcreme z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Momecutan Fettcreme w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leku Momecutan Fettcreme u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Momecutan Fettcreme?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas terapii lekiem Momecutan Fettcreme, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy zgłosić się do lekarza, jeśli podczas stosowania leku pojawią się objawy uczulenia lub podrażnienie skóry.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Momecutan Fettcreme?

W przypadku długotrwałego lub nieprawidłowego stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą wystąpić ogólne objawy przedawkowania leku.

Jak przechowywać lek Momecutan Fettcreme?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby wynosi 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem