LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Motti (Lidocaine + Prilocaine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Motti (Rp) krem 25 mg + 25 mg/g 1 tuba 30 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 76,50 Cena 100% (zł): 76,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Motti

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera Motti?

Lek Motti występuje w postaci kremu na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 25 mg lidokainy i 25 mg prylokainy. Lek zawiera olej rycynowy uwodorniony polioksylenowany, który może powodować reakcje skórne.

Jak działa Motti?

Lek Motti zawiera dwa środki miejscowo znieczulające: lidokainę i prylokainę. Działanie leku polega na krótkotrwałym zniesieniu czucia w powierzchownych warstwach skóry.

Kiedy stosować lek Motti?

Lek Motti może być stosowany u dorosłych, młodzieży i dzieci do znieczulania skóry przed:
- wkłuciem igły w skórę (np. podczas wykonywania wstrzyknięcia lub pobierania krwi do badań);
- drobnymi zabiegami chirurgicznymi na skórze.
Lek Motti może być stosowany u dorosłych i młodzieży również w celu znieczulenia narządów płciowych przed:
- wykonaniem wstrzyknięcia;
- wykonaniem zabiegów medycznych takich jak np. usunięcie brodawek (zastosowanie kremu Motti na narządy płciowe powinno być wykonywane pod nadzorem lekarza lub pielęgniarki).
Lek Motti może być stosowany u dorosłych również do znieczulania skóry przed zabiegiem oczyszczenia lub usunięcia uszkodzonej skóry owrzodzonych kończyn dolnych.

Jak stosować lek Motti?

Miejsce stosowania kremu, ilość kremu oraz czas jego stosowania zależą od tego w jakim celu jest on używany. Lekarz, farmaceuta lub pielęgniarka nałożą krem na odpowiednią okolicę lub pokażą pacjentowi jak należy to zrobić samodzielnie.

Kiedy lek Motti nie może być stosowany?

Leku Motti nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (lidokainę i prylokainę), inny podobny lek miejscowo znieczulający lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Motti?

Przed przepisaniem leku Motti lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz poinformuje o zaleceniach związanych ze stosowaniem leku. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. Nie należy stosować leku Motti na obszary skóry z wysypką, skaleczeniami, zadrapaniami lub innymi otwartymi ranami, z wyjątkiem owrzodzeń kończyn dolnych. Nie stosować leku do oczu lub w pobliżu oczu; wewnątrz nosa, uszu lub jamy ustnej; w odbycie; na narządy płciowe u dzieci. Jeżeli u pacjenta występuje atopowe zapalenie skóry, wystarczające może być użycie kremu przez krótszy czas. Należy unikać kontaktu leku z oczami.

Jak stosować lek Motti z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Motti w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Motti u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Motti?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Motti, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Motti?

W przypadku zastosowania większej ilości leku Motti niż zalecona przez lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę należy niezwłocznie skontaktować się z nimi, nawet jeżeli pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości.

Czy lek Motti wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Motti nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, kiedy jest stosowany w zalecanych dawkach.

Jak przechowywać lek Motti?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Po pierwszym otwarciu lek należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Jakie są uwagi do leku Motti?

W sytuacji przypadkowego dostania się kremu Motti do oka należy natychmiast przemyć oko letnią wodą lub roztworem soli fizjologicznej (chlorkiem sodu). Należy zachować ostrożność, aby nic nie dostało się do oka do czasu powrotu czucia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem