LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Mucopect Control (Carbocisteine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Mucopect Control (OTC) kapsułki twarde 375 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,00
Cena
100% (zł):
24,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Mucopect Control

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Mucopect Control?

Lek Mucopect Control występuje w postaci kapsułek i jest dostępny bez recepty.
1 kapsułka zawiera 375 mg karbocysteiny.

Jak działa Mucopect Control?

Karbocysteina jest lekiem mukolitycznym - zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej w drogach oddechowych i ułatwia jej odkrztuszanie.

Kiedy stosować Mucopect Control?

Lek Mucopect Control jest stosowany w objawowym leczeniu chorób układu oddechowego przebiegających ze zbyt dużym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny.

Jak stosować Mucopect Control?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku
    Zwykle dawka początkowa wynosi 2 kapsułki Mucopect Control 3 razy na dobę. Jeśli nasilenie objawów zmniejszy się, dawkę leku należy zmniejszyć do 1 kapsułki Mucopect Control 4 razy na dobę. Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku dłużej niż 4 do 5 dni.
  • Dzieci i młodzież
    Lek Mucopect Control nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.
Sposób podawania

Lek należy przyjmować doustnie. Leku Mucopect Control nie należy stosować przed snem; ostatnią dawkę należy przyjąć najpóźniej 4 godziny przed snem. W trakcie leczenia należy przyjmować zwiększoną ilość płynów.

Kiedy Mucopect Control nie może być stosowany?

Leku Mucopect Control nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (karbocysteinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Mucopect Control nie mogą przyjmować pacjenci z wrzodami żołądka lub dwunastnicy.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Mucopect Control?

Jeśli po upływie 4 do 5 dni objawy utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Mucopect Control należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa lub jeśli pacjent przyjmuje inne leki, o których wiadomo, że wywołują krwawienie żołądka. Ostrożnie stosować lek u osób w podeszłym wieku. Leczenie pacjentów z astmą oskrzelową powinno przebiegać pod dokładną kontrolą lekarską ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Leku Mucopect Control nie należy przyjmować bezpośrednio przed snem, ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu.

Jak stosować Mucopect Control z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy stosować karbocysteiny jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi (np. zawierającymi kodeinę lub jej pochodne), gdyż mogą one osłabiać odruch kaszlu i utrudniać odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny.

Czy można stosować Mucopect Control w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Mucopect Control nie należy przyjmować w pierwszych 3 miesiącach ciąży. W pozostałym okresie ciąży przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Lek Mucopect Control nie powinien być stosowany w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Mucopect Control?

Należy przerwać przyjmowanie leku Mucopect Control i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala, jeśli wystąpią: objawy reakcji alergicznej (takie jak wysypka, trudności z przełykaniem lub oddychaniem, obrzęk ust, twarzy, gardła lub języka); zmiany na skórze (takie jak krwawiące rany lub pęcherze w okolicach warg, oczu, jamy ustnej, nosa i narządów płciowych); obecność krwi w wymiotach lub czarne, smoliste stolce. Jeśli wymioty występujące po zastosowaniu leku Mucopect Control nasilą się lub będą trwały dłużej niż kilka dni, należy powiadomić o tym lekarza lub farmaceutę.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Mucopect Control?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Objawami przedawkowania prawdopodobnie będą zaburzenia przewodu pokarmowego.

Czy Mucopect Control wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Brak informacji na temat wpływu karbocysteiny na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Mucopect Control?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Mucopect Control - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Mucopect Control - powiązane artykuły

Leki bez recepty, które rozrzedzają wydzielinę, stosujemy w samodzielnym leczeniu kaszlu mokrego o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.

Więcej »

Czym jest karbocysteina Jakie są wskazania do stosowania karbocysteiny? Jakie są przeciwwskazania do stosowania karbocysteiny? Jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności przy...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem