LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Mucopect Kids (Carbocisteine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Mucopect Kids (OTC) syrop 50 mg/ml 1 but. 200 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
21,80
Cena
100% (zł):
21,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Mucopect Kids

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Mucopect Kids?

Lek Mucopect Kids występuje w postaci syropu i jest dostępny bez recepty.
1 ml syropu zawiera 50 mg karbocysteiny. Lek zawiera sacharozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu - może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Mucopect Kids?

Karbocysteina jest lekiem mukolitycznym - zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej w drogach oddechowych i ułatwia jej wykrztuszanie.

Kiedy stosować Mucopect Kids?

Lek Mucopect Kids jest stosowany w objawowym leczeniu chorób dróg oddechowych, przebiegających z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny.

Jak stosować Mucopect Kids?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku Mucopect Kids dłużej niż 4 do 5 dni.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
    15 ml syropu Mucopect Kids 3 razy dziennie; po złagodzeniu objawów dawkę należy zmniejszyć do 10 ml syropu Mucopect Kids 3 razy dziennie.
  • Dzieci
    Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 ml syropu Mucopect Kids 3 razy dziennie. Leku Mucopect Kids nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat.
Sposób podawania

Odpowiednią ilość leku należy odmierzyć za pomocą łyżki miarowej dołączonej do opakowania. Leku Mucopect Kids nie należy stosować przed snem; ostatnią dawkę należy przyjąć najpóźniej 4 godziny przed snem.

Kiedy Mucopect Kids nie może być stosowany?

Leku Mucopect Kids nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (karbocysteinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli u pacjenta występują wrzody żołądka lub dwunastnicy. Lek Mucopect Kids nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Mucopect Kids?

Jeśli po upływie 4 do 5 dni stosowania leku objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia obfitej ropnej wydzieliny i gorączki, a także w przypadku przewlekłej choroby oskrzeli lub płuc oraz u pacjentów ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszania konieczna jest wizyta u lekarza, który może zalecić inne leczenie. Należy zachować ostrożność u pacjentów, u których w przeszłości występowała choroba wrzodowa, ponieważ lek Mucopect Kids może uszkadzać śluzówkę żołądka. Leczenie pacjentów z astmą oskrzelową powinno przebiegać pod dokładną kontrolą lekarską ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Leku nie należy przyjmować bezpośrednio przed snem, ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. W trakcie leczenia należy przyjmować zwiększoną ilość płynów.

Jak stosować Mucopect Kids z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy stosować karbocysteiny jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi i lekami hamującymi wydzielanie śluzu.

Czy można stosować Mucopect Kids w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Mucopect Kids u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Mucopect Kids?

Rzadko mogą wystąpić nudności, wymioty i biegunka. Bardzo rzadko: krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia żołądkowe, ból brzucha, reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd, pokrzywka). W pojedynczych przypadkach występowały bóle głowy i pęcherzowe zapalenie skóry (takie jak zespół Stevensa-Johnsona). U pacjentów nadwrażliwych może wystąpić zapalenie śluzówki jamy ustnej i nosa.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Mucopect Kids?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem. Najbardziej prawdopodobnymi objawami przedawkowania mogą być zaburzenia żołądka i jelit.

Czy Mucopect Kids wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Mucopect Kids nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Mucopect Kids?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki wynosi 3 miesiące.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Mucopect Kids - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Mucopect Kids - powiązane artykuły

Leki rozrzedzające wydzielinę mają zastosowanie w każdym rodzaju kaszlu, w którym wytwarza się wydzielina.

Więcej »

Czym jest karbocysteina Jakie są wskazania do stosowania karbocysteiny? Jakie są przeciwwskazania do stosowania karbocysteiny? Jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności przy...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem