LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Mvasi (Bevacizumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Mvasi (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 4 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mvasi (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 16 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Mvasi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Amgen Europe B.V.

Co zawiera lek Mvasi?

Lek Mvasi to koncentrat, z którego sporządza się roztwór do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 25 mg bewacyzumabu. 1 fiolka 4 ml zawiera 100 mg bewacyzumabu, co odpowiada stężeniu 1,4 mg/ml. 1 fiolka 16 ml zawiera 400 mg bewacyzumabu, co odpowiada stężeniu 16,5 mg/ml.

Jak działa lek Mvasi?

Bewacyzumab jest lekiem przeciwnowotworowym, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi.

Kiedy stosować lek Mvasi?

Lek Mvasi jest stosowany w leczeniu następujących nowotworów u osób dorosłych:
- raka okrężnicy lub odbytnicy z przerzutami - w skojarzeniu z chemioterapią zawierającą fluoropirymidynę;
- raka piersi z przerzutami - w skojarzeniu z paklitakselem lub kapecytabiną;
- zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuc - w skojarzeniu z chemioterapią obejmującą stosowanie platyny;
- zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuc, jeśli komórki nowotworu wykazują określone mutacje białka nazywanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR) - w skojarzeniu z erlotynibem;
- zaawansowanego raka nerki - w skojarzeniu z interferonem alfa-2a;
- zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej - w skojarzeniu z karboplatyną i paklitakselem. U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby co najmniej po 6 miesiącach od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Mvasi będzie podawany jednocześnie z karboplatyną lub gemcytabiną lub z karboplatyną i paklitakselem. U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby przed upływem 6 miesięcy od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Mvasi będzie podawany w skojarzeniu z paklitakselem lub topotekanem, lub pegylowaną liposomalną doksorubicyną;
- przetrwałego, nawrotowego lub przerzutowego raka szyjki macicy - w skojarzeniu z paklitakselem i cisplatyną lub alternatywnie z paklitakselem i topotekanem u chorych, które nie mogą być leczone związkami platyny.

Jak stosować lek Mvasi?

Lekarz ustala dawkowanie leku Mvasi w zależności od masy ciała pacjenta i rodzaju nowotworu, jaki będzie leczony.

Sposób podawania

Lek podaje lekarz lub pielęgniarka w postaci kroplówki (infuzji) do żyły. Pierwsza infuzja zostanie podana w czasie 90 minut. Jeżeli pacjent dobrze tolerował pierwsze podanie, druga infuzja może być podana w czasie 60 minut. Kolejne infuzje mogą być podawane w czasie 30 minut.

Kiedy lek Mvasi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bewacyzumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, produkty otrzymywane z komórek jajnika chomika chińskiego lub na inne rekombinowane przeciwciała. Leku nie wolno stosować u pacjentek w ciąży.
Nie zaleca się stosowania leku Mvasi u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Mvasi?

Leczenie będzie prowadził lekarz z doświadczeniem w stosowaniu terapii przeciwnowotworowych. Lekarz będzie regularnie kontrolował odpowiedź organizmu pacjenta na leczenie oraz będzie wykonywał badania krwi w celu kontrolowania działań niepożądanych leku. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem.

Jak stosować lek Mvasi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Mvasi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Mvasi może spowodować uszkodzenie nienarodzonego dziecka i nie wolno go podawać kobietom w ciąży. Kobiety muszą stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży w trakcie leczenia i co najmniej przez 6 miesięcy po podaniu ostatniej dawki leku. Należy skonsultować się z lekarzem na temat zastosowania odpowiednich metod zapobiegania ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania tego leku, musi natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie wolno karmić piersią w trakcie leczenia i co najmniej przez 6 miesięcy po podaniu ostatniej dawki leku Mvasi.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Mvasi?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane towarzyszące terapii z zastosowaniem leku Mvasi. Najczęstsze działania niepożądane leku to: wysokie ciśnienie krwi, zmęczenie lub osłabienie, biegunka i ból brzucha. Najpoważniejszymi działaniami niepożądanymi leku są: perforacja przewodu pokarmowego, krwotok i tętnicza choroba zakrzepowo-zatorowa. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Mvasi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W takcie przyjmowania leku Mvasi mogą wystąpić takie objawy, jak senność i omdlenia - nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Mvasi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Mvasi - powiązane artykuły

Poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Lista refundacyjna wrzesień 2022 – informacje ogólne Lista refundacyjna wrzesień 2022 – zmiany w programach lekowych Lista refundacyjna wrzesień 2022 – zmiany w...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem