LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Mybracin (Tobramycin + Dexamethasone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Mybracin (Rp) krople do oczu, zawiesina 3 mg + 1 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,00
Cena
100% (zł):
24,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Mybracin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Mybracin?

Lek Mybracin występuje w postaci dostępnych na receptę kropli do oczu.
1 ml kropli zawiera 3 mg tobramycyny i 1 mg deksametazonu. Krople zawierają chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu.

Jak działa lek Mybracin?

Lek Mybracin zawiera dwie substancje czynne: tobramycynę i deksametazon. Tobramycyna jest antybiotykiem z grupy aminoglikozydów działającym na wiele bakterii chorobotwórczych powodujących zakażenie oka. Deksametazon jest kortykosteroidem, który łagodzi stan zapalny oka i świąd.

Kiedy stosować lek Mybracin?

Lek Mybracin jest wskazany do zapobiegania i leczenia stanów zapalnych oka oraz zapobiegania zakażeniom związanym z chirurgicznym leczeniem zaćmy u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i starszych.

Jak stosować lek Mybracin?

Lekarz przedstawi sposób dawkowania leku. Leczenie powinno być kontynuowane przez cały zalecony okres, nawet jeśli objawy ustąpią wcześniej.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania do oka. Lek powinien być stosowany tylko przez jednego pacjenta. Należy zapoznać się z instrukcją stosowania kropli do oka zawartą w ulotce dołączonej do opakowania leku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Mybracin?

W przypadku pominięcia dawki leku należy zastosować lek tak szybko jak to możliwe. Jeśli zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki, pominiętą dawkę należy opuścić i zastosować kolejną dawkę zgodnie z planem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Mybracin nie może być stosowany?

Leku Mybracin nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (tobramycynę, deksametazon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Bezpieczeństwo i skuteczność leku Mybracin u dzieci w wieku poniżej 2 lat nie zostały określone.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Mybracin?

Przed zaordynowaniem leku Mybracin konieczne będzie przeanalizowanie przez lekarza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia i przekaże zalecenia dotyczące stosowania leku. Lek nie jest przeznaczony do leczenia infekcji oka wywołanych przez wirusy lub grzyby. Jeśli objawy choroby nasilą się lub nie ustąpią, należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Jeśli podczas leczenia wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.
Nie powinno się stosować soczewek kontaktowych, gdy występuje zakażenie oka. Jeśli lekarz pozwoli stosować soczewki kontaktowe, należy je usunąć przed zastosowaniem leku i odczekać co najmniej 15 minut przed ich ponownym założeniem. Lek Mybracin zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu, zwłaszcza u osób z zespołem suchego oka lub zaburzeniami dotyczącymi rogówki - należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się nieprawidłowe odczucia w oku, kłucie lub ból w oku.

Jak stosować lek Mybracin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W sytuacji jednoczesnego stosowania innych leków do oczu należy odczekać co najmniej 10-15 minut pomiędzy podaniem kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.

Czy można stosować lek Mybracin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leczenia lekiem Mybracin w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Mybracin?

W trakcie stosowania leku Mybracin mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnej częstości występowania; objawy te są dokładnie opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala w przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznej (takich jak wysypka skórna, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, trudności z oddychaniem lub połykaniem).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Mybracin?

W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana należy wypłukać oko letnią bieżącą wodą.

Czy lek Mybracin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Bezpośrednio po zastosowaniu leku Mybracin może wystąpić niewyraźne widzenie - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tego objawu.

Jak przechowywać lek Mybracin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Krople można stosować przez 4 tygodnie po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Mybracin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem