LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nanolipo (Lidocaine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Nanolipo (Rp) krem 40 mg/g 1 tuba 5 g 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 26,00 Cena 100% (zł): 26,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nanolipo (Rp) krem 40 mg/g 1 tuba 30 g 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 63,00 Cena 100% (zł): 63,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nanolipo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Nanolipo?

Lek Nanolipo występuje w postaci kremu na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 40 mg lidokainy. Lek zawiera glikol propylenowy - może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera także alkohol benzylowy, który może powodować reakcje alergiczne lub łagodne miejscowe podrażnienie skóry.

Jak działa lek Nanolipo?

Lidokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym. Jej działanie polega na krótkotrwałym zniesieniu czucia w powierzchownych warstwach skóry.

Kiedy stosować lek Nanolipo?

Lek Nanolipo jest stosowany u dorosłych i dzieci w wieku od 1 miesiąca i starszych do tymczasowego znoszenia czucia w powierzchniowych warstwach skóry podczas wprowadzania igły do żyły (nakłucie lub cewnikowanie żyły) do celów medycznych, takich jak pobranie krwi do badań laboratoryjnych.
Lek Nanolipo może być również stosowany wyłącznie u osób dorosłych do znoszenia czucia w powierzchniowych warstwach skóry przed zastosowaniem bolesnego zabiegu miejscowego na większych powierzchniach nieuszkodzonej skóry.

Jak stosować lek Nanolipo?

Miejsce stosowania leku, ilość kremu oraz czas jego stosowania zależą od tego, w jakim celu jest on używany. Lekarz lub pielęgniarka wskażą miejsce, na które należy nałożyć krem. W przypadku, gdy krem ma być stosowany na duże powierzchnie ciała, lekarz lub pielęgniarka nałożą krem na odpowiednią okolicę ciała.

Kiedy lek Nanolipo nie może być stosowany?

Leku Nanolipo nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lidokainę), inny podobny lek miejscowo znieczulający lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku u pacjentów ze stwierdzonym uczuleniem na soję lub orzeszki ziemne, ponieważ lek zawiera uwodornioną lecytynę sojową.
Leku Nanolipo nie należy stosować u niemowląt do ukończenia 1 miesiąca życia w celu zniesienie bólu przy wkłuwaniu igły do żyły.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nanolipo?

Przed przepisaniem leku Nanolipo lekarz sprawdzi przeciwwskazania i środki ostrożności dla tego leku. Lekarz podejmie decyzję o zastosowaniu leku i poinformuje o zaleceniach związanych z jego stosowaniem. Nie należy stosować leku na skórę podrażnioną lub oparzoną, na skórę z wysypką lub wypryskami, ze skaleczeniami, otarciami lub ranami. Nie stosować kremu wewnątrz uszu, nosa lub jamy ustnej, w odbycie lub na śluzówkę narządów płciowych. Ponieważ lek Nanolipo blokuje każde odczuwanie w miejscu zastosowania kremu, należy unikać drapania, pocierania oraz ekspozycji skóry na wysokie i niskie temperatury do czasu ustąpienia działania znieczulającego leku. Należy unikać kontaktu leku z oczami. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Nanolipo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Nanolipo w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Nanolipo u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nanolipo?

W trakcie stosowania leku Nanolipo mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku, usunąć krem i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej (takie jak: wysypka, obrzęk, bardzo niskie ciśnienie tętnicze krwi lub wstrząs anafilaktyczny).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nanolipo?

W razie zastosowania zbyt dużej ilości leku, nałożenia na dużą powierzchnię skóry lub dłuższego czasu stosowania leku niż zalecany, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, nawet jeżeli pacjent nie odczuwa żadnych objawów.

Jak przechowywać lek Nanolipo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po pierwszym otwarciu opakowania lek można stosować przez 6 miesięcy.

Jakie są uwagi do leku Nanolipo?

W razie przypadkowego dostania się kremu Nanolipo do oka należy natychmiast przemyć oko dużą ilością letniej wody lub roztworem soli fizjologicznej (0,9% roztworu chlorku sodu). Należy chronić oko, aby nic nie dostało się do oka do czasu powrotu czucia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem