LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nasen (Zolpidem)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nasen (Rp) tabletki powlekane 10 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,00
Cena
100% (zł):
19,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nasen (Rp) tabletki powlekane 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,00
Cena
100% (zł):
24,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nasen

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Polfarmex S.A.

Co zawiera lek Nasen?

Lek Nasen jest dostępny w postaci tabletek na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg zolpidemu (w postaci winianu). Tabletkę można podzielić na 2 równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjenci ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku.

Jak działa lek Nasen?

Zolpidem jest lekiem działającym podobnie do benzodiazepin, wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Kiedy stosować lek Nasen?

Lek Nasen jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu bezsenności. Może być stosowany wyłącznie w leczeniu bezsenności zaburzającej prawidłowe funkcjonowanie lub niezwykle uciążliwej dla pacjenta.

Jak stosować lek Nasen?

Lekarz poinformuje pacjenta, jaką dawkę leku Nasen powinien przyjmować. Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Leczenie można przerwać tylko po decyzji lekarza, który ustali schemat stopniowego zmniejszania dawki leku.

Sposób podawania

Należy stosować pojedynczą dawkę bezpośrednio przed snem. Nie należy przyjmować kolejnej dawki tej samej nocy. Nie przekraczać przyjmowania pojedynczej dawki na 24 godziny. Tabletki należy popijać płynem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Nasen?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Nasen nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (zolpidem) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Nasen nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nasen?

Przed zleceniem terapii lekiem Nasen lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, podczas którego przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz zweryfikuje leki przyjmowane jednocześnie przez pacjenta. Lekarz poinformuje pacjenta o ograniczonym czasie terapii, o konieczności stopniowego zmniejszania dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Należy dostosować się do zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku i nie przekraczać zaleconej przez niego dawki leku. Czas leczenia wynosi od kilku dni do 2 tygodni, maksymalnie do 4 tygodni. Szczególne środki ostrożności są wymagane podczas stosowania leku przez osoby w wieku 65 lat lub starsze. Należy skontaktować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem. Długotrwałe przyjmowanie dużych dawek leku Nasen może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Ryzyko uzależnień zwiększa się wraz ze zwiększeniem dawki i okresem przyjmowania leku oraz u pacjentów nadużywających alkoholu i (lub) leków. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent był w przeszłości uzależniony od leków lub alkoholu; w trakcie leczenia należy niezwłocznie zgłosić lekarzowi pierwsze oznaki uzależnienia lub nadużywania leku Nasen. Jeśli w czasie leczenia pacjent ma myśli samobójcze, powinien skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do szpitala. Lek należy odstawić i porozumieć się z lekarzem w przypadku wystąpienia reakcji paradoksalnych (stany pobudzenia psychoruchowego, bezsenność, drażliwość, urojenia, koszmary nocne, omamy, psychozy, zmiana zachowania). Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Nasen i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe zachowania pacjenta w czasie snu, w tym chodzenie we śnie. W czasie przyjmowania leku Nasen nie wolno spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Nasen z innymi lekami?

Lek Nasen może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Nasen w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje pacjentki w ciąży lub karmiące piersią o wpływie leku Nasen na płód lub karmione piersią dziecko.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nasen?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie terapii lekiem Nasen, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nasen?

W razie przyjęcia większej ilości tabletek niż zalecana lub przypadkowego przyjęcia tabletki, należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub najbliższego szpitala.

Czy lek Nasen wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po przyjęciu leku Nasen zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być ograniczona ze względu na niepamięć, działanie uspokajające i nasenne, rozluźniające mięśnie oraz zaburzenia koordynacji. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn przez 7-8 godzin po przyjęciu leku. Nie należy spożywać alkoholu ani substancji psychoaktywnych podczas przyjmowania leku Nasen, gdyż może to nasilić wymienione działania.

Jak przechowywać lek Nasen?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nasen - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem