LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nasivin Baby (Oxymetazoline)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nasivin Baby (OTC) krople do nosa, roztwór 0,1 mg/ml 1 but. 5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
27,00
Cena
100% (zł):
27,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nasivin Baby

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

P&G Health Germany GmbH

Nasivin Baby - skład

1 ml roztworu zawiera 0,1 mg chlorowodorku oksymetazoliny. 1 kropla (28 μl) zawiera 2,8 mcg chlorowodorku oksymetazoliny.

Nasivin Baby - wskazania

Obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Nasivin Baby - dawkowanie

  • Niemowlęta powyżej 3. miesiąca życia do ukończenia 1. roku życia
    Wkraplać po 1 do 2 kropli preparatu do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5-7 dni. Ponowne leczenie preparatem można rozpocząć po kilkudniowej przerwie.
Sposób podawania

Ze względu na konstrukcję butelki, podawanie preparatu jest możliwe tylko wtedy, gdy głowa dziecka jest odchylona do tyłu.

Nasivin Baby - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Suche zapalenie błony śluzowej nosa.
W następujących przypadkach preparat można zastosować wyłącznie po uprzednim dokładnym rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka: leczenie inhibitorami MAO i innymi lekami, które mogą zwiększać ciśnienie krwi; zwiększone ciśnienie śródgałkowe, szczególnie w przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania; ciężkie choroby serca i naczyń krwionośnych (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze); guz chromochłonny nadnerczy; zaburzenia metaboliczne (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca).

Nasivin Baby - ciąża i karmienie piersią

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

Nasivin Baby - działania niepożądane

Często: pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, szczególnie u pacjentów wrażliwych. Niezbyt często: kołatanie serca, tachykardia i wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Rzadko: ból głowy, bezsenność lub zmęczenie. Rzadko po ustąpieniu działania preparatu może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (przekrwienia reaktywnego). Przedłużone lub częste stosowanie oksymetazoliny, jak również stosowanie w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa (takie działanie może wystąpić już po 5-7 dniach leczenia i, w przypadku dalszego stosowania preparatu, doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa).

Nasivin Baby - uwagi

Należy unikać długotrwałego stosowania i przedawkowania. Podczas stosowania oksymetazoliny, szczególnie przez długi okres lub w dawkach większych niż zalecane, mogą wystąpić ogólne działania dotyczące układu krążenia i OUN. W takich przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu może być zaburzona.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nasivin Baby - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Nasivin Baby - powiązane artykuły

Leki do nosa w postaci kropli lub aerozolu to głównie preparaty nawilżające i regulujące gęstość oraz zmniejszające ilość wydzieliny kataralnej.

Więcej »

Czym jest oksymetazolina Jakie są wskazania do miejscowego zastosowania oksymetazoliny? Jakie są przeciwwskazania do miejscowego zastosowania oksymetazoliny? Jakie są ostrzeżenia...

Więcej »

Katar należy do najczęstszych dolegliwosci wakacyjnych i jest dolegliwością powszechną i niegroźną. Najczęściej jest to łagodna infekcja wirusowa.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem