LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Nebu-Dose Baby (Sodium chloride hipertonic) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Nebu-Dose Baby (WM) roztwór do inhalacji 1,5% 30 amp. 5 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 27,60 Cena 100% (zł): 27,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nebu-Dose Baby

Solinea Sp. z o.o. Sp.k.

SKŁAD
Produkt zawiera sterylny 1,5% roztwór chlorku sodu.

WŁAŚCIWOŚCI
Nebu-Dose Baby jest hipertonicznym roztworem soli. Produkt zmniejsza lepkość wydzieliny śluzowej oraz pobudza kaszel i wykrztuszanie, co wspomaga usuwanie zalegającej wydzieliny.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Nebu-Dose Baby jest przeznaczony do terapii inhalacyjnej. Szczególnie zalecany jest w przypadku zapalenia oskrzelików, ostrego zapalenia oskrzeli, mukowiscydozy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Nebu-Dose Baby może być stosowany jako nośnik dla innych leków przeznaczonych do inhalacji.

SPOSÓB PODAWANIA
Do jednorazowej inhalacji używać 4 lub 5 ml roztworu, zgodnie z zaleceniem lekarza. Nebu-Dose Baby może być podawany przy użyciu dowolnego rodzaju nebulizatora; należy ściśle przestrzegać instrukcji obsługi urządzenia.

Przeciwwskazania

Nebu-Dose Baby nie jest przeznaczony do iniekcji.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Jeśli mimo stosowania produktu objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. Produktu Nebu-Dose Baby nie należy stosować z innymi lekami bez konsultacji z lekarzem.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku skurczu oskrzeli lub uporczywego kaszlu należy przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama