Dodaj do mojego indeksu leków »

Nebu-Dose Isotonic (Sodium chloride isotonic) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nebu-Dose Isotonic (WM) roztwór do inhalacji 100 amp. 5 ml 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 25,50 Cena 100% (zł): 25,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nebu-Dose Isotonic

Informacja dla pacjenta

Solinea Sp. z o.o. Sp.k.

SKŁAD
Produkt zawiera sterylny 0,9% roztwór chlorku sodu.

WŁAŚCIWOŚCI
Nebu-Dose Isotonic jest izotonicznym roztworem soli. Produkt zmniejsza lepkość wydzieliny śluzowej oraz pobudza kaszel i wykrztuszanie, co wspomaga usuwanie zalegającej wydzieliny.

ZASTOSOWANIE
Terapia inhalacyjna
Wyrób medyczny Nebu-Dose Isotonic jest wskazany dla pacjentów w każdym wieku, szczególnie w przypadku zapalenia oskrzelików, ostrego zapalenia oskrzeli, mukowiscydozy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Nebu-Dose Isotonic może być również stosowany jako rozpuszczalnik dla produktów leczniczych przeznaczonych do inhalacji.
Płukanie i przemywanie oczu
Wyrób medyczny Nebu-Dose Isotonic zmniejsza dyskomfort wywołany przez niekorzystne warunki środowiska, takie jak klimatyzacja, ogrzewanie oraz suche, zanieczyszczone i zadymione powietrze.
Płukanie i oczyszczanie nosa
Wyrób medyczny Nebu-Dose Isotonic jest wskazany w przypadku suchości lub nieżytu nosa.

SPOSÓB PODAWANIA
Terapia inhalacyjna
Do jednorazowej inhalacji używać 4 lub 5 ml roztworu, zgodnie z zaleceniem lekarza. Nebu-Dose Isotonic może być podawany przy użyciu dowolnego rodzaju nebulizatora; należy ściśle przestrzegać instrukcji obsługi urządzenia.
Higiena oczu (do zakraplania, przemywania lub płukania)
Roztwór może być stosowany na powierzchnię oka po nałożeniu soczewek kontaktowych. Delikatnie nacisnąć ampułkę, aby zakroplić kilka kropli roztworu na powierzchnię oka. Powtarzać tak często, jak to konieczne. Należy odczekać 15 minut przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego preparatu do oczu.
Higiena nosa (do płukania i oczyszczania suchego lub zatkanego nosa)
Wprowadzić ostrożnie końcówkę ampułki do otworu nosowego i delikatnie nacisnąć, aby zakroplić kilka kropli. Powtórzyć czynność w drugim otworze nosowym. Powtarzać tak często, jak to konieczne. Nie wydmuchiwać nosa przez 10 minut po zastosowaniu preparatu.
W przypadku niemowląt produkt należy aplikować przy użyciu jak najmniejszej siły nacisku na ampułkę, aby uniknąć powikłań w uchu środkowym.

PRZECIWWSKAZANIA
Nebu-Dose Isotonic nie jest przeznaczony do iniekcji.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Jeśli mimo stosowania produktu objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zastosowaniem produktu Nebu-Dose Isotonic należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy używać tej samej ampułki jednocześnie do zakroplenia oczu i nosa.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku skurczu oskrzeli lub uporczywego kaszlu należy przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem.

UWAGI
Ampułka powinna zostać użyta natychmiast po otwarciu; niewykorzystanego roztworu nie należy używać ponownie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk