LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nebulin (Budesonide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nebulin (Rp) zawiesina do nebulizacji 0,25 mg/ml 20 poj. 2 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nebulin (Rp) zawiesina do nebulizacji 0,5 mg/ml 20 poj. 2 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nebulin

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Polfarmex S.A.

Co zawiera lek Nebulin?

Lek Nebulin jest dostępny na receptę w postaci zawiesiny do nebulizacji w 2 dawkach.
1 ml zawiesiny do nebulizacji zawiera 0,25 mg lub 0,5 mg budezonidu zmikronizowanego. 1 pojemnik jednodawkowy zawiera 0,5 mg lub 1 mg budezonidu w 2 ml zawiesiny do nebulizacji.

Jak działa lek Nebulin?

Budezonid należy do grupy leków zwanych glikokortykosteroidami. Stosowany w postaci inhalacji zmniejsza stan zapalny w układzie oddechowym.

Kiedy stosować lek Nebulin?

Lek Nebulin jest stosowany w leczeniu:
- astmy oskrzelowej, kiedy konieczne jest długotrwałe podawanie glikokortykosteroidów w celu kontrolowania procesu zapalnego toczącego się w układzie oddechowym i gdy stosowanie inhalatorów ciśnieniowych lub inhalatorów proszkowych jest niezadowalające lub nieuzasadnione;
- zespołu krupu (ostrego zapalenia krtani, tchawicy i oskrzeli), niezależnie od przyczyny, który wiąże się z istotnym zwężeniem górnych dróg oddechowych, dusznością lub „szczekającym” kaszlem i prowadzi do zaburzeń oddychania;
- zaostrzenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), gdy stosowanie budezonidu w postaci zawiesiny do nebulizacji jest uzasadnione.

Jak stosować lek Nebulin?

Lekarz ustali odpowiednią dawkę leku Nebulin dla pacjenta i czas trwania leczenia.

Sposób podawania

Lek Nebulin w postaci zawiesiny do nebulizacji może być stosowany tylko z użyciem nebulizatora przez ustnik lub maskę twarzową. Do podawania leku Nebulin nie należy stosować nebulizatorów ultradźwiękowych. Należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia rodzaju nebulizatora do podawania tego leku. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania i stosować lek dokładnie tak jak podano w zaleceniach. Po każdej inhalacji należy wypłukać jamę ustną wodą; w przypadku używania maski twarzowej, po każdej inhalacji należy przemyć także twarz. Po każdym użyciu inhalatora należy umyć zbiornik nebulizatora przeznaczony na lek, ustnik lub maskę twarzową, zgodnie z instrukcją.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Nebulin?

W razie pominięcia jednej dawki leku nie ma potrzeby uzupełnienia brakującej dawki. Należy przyjąć następną dawkę leku zgodnie z zaleceniami lekarza.. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Nebulin nie może być stosowany?

Leku Nebulin nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (budezonid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nebulin?

Przed przepisaniem leku Nebulin lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o leczeniu tym lekiem lekarz przekaże zalecenia związane z przyjmowaniem tego leku. Nie należy zwiększać ani zmniejszać dawki leku zaleconej przez lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy choroby utrzymują się. Lekarz może zlecić regularną kontrolę wzrostu dzieci i młodzieży, jeśli leczenie lekiem Nebulin będzie prowadzone długotrwale, ze względu na ryzyko spowolnienia wzrostu. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku wystąpi niewyraźne widzenie lub pojawią się inne zaburzenia widzenia.

Jak stosować lek Nebulin z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Nebulin w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje, czy lek Nebulin można podać kobiecie w ciąży lub karmiącej piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nebulin?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Nebulin są opisane działania niepożądane związane z jego stosowaniem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Nebulin i niezwłocznie zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: obrzęk twarzy (szczególnie wokół ust), języka, oczu lub uszu; swędzenie, wysypka skórna, kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, skurcz oskrzeli; nagły świszczący oddech po inhalacji leku.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nebulin?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Nebulin wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Nebulin nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Nebulin?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Po pierwszym otwarciu saszetki lek należy zużyć w ciągu 3 miesięcy. Okres ważności po otwarciu pojemnika wynosi 24 godziny. Lek Nebulin można mieszać z 0,9% roztworem chlorku sodu do wstrzykiwań - tak sporządzoną mieszaninę należy zużyć w ciągu 30 minut po przygotowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nebulin - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem