LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Nebutac 3 (Sodium chloride hipertonic) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Nebutac 3 (WM) roztwór do inhalacji 3% 30 amp. 4 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 19,70 Cena 100% (zł): 19,70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nebutac 3

Tactica Pharmaceuticals Sp. z o.o.

SKŁAD
Produkt Nebutac 3 zawiera sterylny 3% roztwór chlorku sodu.

WŁAŚCIWOŚCI
Nebutac 3 jest hipertonicznym roztworem soli do inhalacji. Pobudza usuwanie wydzieliny z dolnych dróg oddechowych na skutek osmotycznego działania soli. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu błony śluzowej drzewa oskrzelowego.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Nebutac 3 jest przeznaczony do inhalacji. Jest stosowany w profilaktyce i leczeniu uzupełniającym w schorzeniach z występowaniem gęstej wydzieliny, z uszkodzonym klirensem śluzowo-rzęskowym w stanach takich jak: zapalenie oskrzelików i oskrzeli, zapalenie zatok, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), mukowiscydoza, rozstrzenie oskrzeli.

SPOSÓB PODAWANIA
Zaleca się stosowanie 1 ampułki (4 ml) do inhalacji 2-4 razy dziennie. 1 ampułka jest przeznaczona wyłącznie do jednorazowego użytku. Stężenie procentowe roztworu do nebulizacji należy zawsze dostosować do wieku pacjenta i uciążliwości objawów. Nebutac 3 może być stosowany z nebulizatorami pneumatycznymi lub ultradźwiękowymi; należy ściśle przestrzegać instrukcji obsługi urządzenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu. Nebutac 3 nie jest przeznaczony do iniekcji.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Jeśli mimo stosowania produktu objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku stosowania innych leków, przed zastosowaniem produktu Nebutac 3 należy skonsultować się z lekarzem.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W rzadkich przypadkach może wystąpić przejściowe podrażnienie (np. kaszel) lub odwracalne zwężenie oskrzeli. W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

UWAGI
Ampułkę należy zużyć po otwarciu; niewykorzystanego roztworu nie należy używać ponownie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama