LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Neobiotic (Neomycin)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Neobiotic (OTC) aerozol na skórę, zawiesina 11,72 mg/g 1 poj. 16 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 24,00 Cena 100% (zł): 24,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Neobiotic

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Skład

1 g zawiesiny zawiera 11,72 mg neomycyny w postaci siarczanu.

Wskazania

Krótkotrwałe, miejscowe stosowanie w przypadku zakażeń bakteryjnych skóry, drobnych ran (zadrapania, otarcia, ukąszenia owadów), niewielkich owrzodzeń i oparzeń.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania - 3 do 7 dni. Bez porozumienia z lekarzem preparat nie powinien być stosowany przez pacjenta dłużej niż 7 dni.

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    Chorobowo zmienione miejsca na skórze należy spryskiwać strumieniem zawiesiny przez 1-3 sekundy, w odległości 15-20 cm. Zazwyczaj preparat stosuje się 2 lub 3 razy na dobę w równych odstępach czasu. Po każdym nałożeniu preparatu należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą. Nie należy bandażować powierzchni skóry, na którą naniesiono preparat i nie stosować pod opatrunkami okluzyjnymi.
  • Dzieci
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Sposób podawania

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować na uszkodzone i duże powierzchnie skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowate. Nie stosować łącznie z innymi lekami ototoksycznymi i nefrotoksycznymi. Nie stosować na błony śluzowe. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ciąża i karmienie piersią

Preparat jest przeciwwskazany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: alergia kontaktowa (zwłaszcza w przypadku długotrwalego stosowania); podrażnienie skóry - swędzenie, wysypka, zaczerwienie, obrzęk. Neomycyna stosowana długotrwale na dużych powierzchniach skóry, zwłaszcza uszkodzonej, może wchłaniać się do krwi i wywoływać reakcje niepożądane charakterystyczne dla ogólnego działania neomycyny, np. nefrotoksyczność, ototoksyczność.

Uwagi

Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub z upośledzeniem słuchu. Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi. Chronić oczy przed rozpylaną substancją; nie wdychać rozpylanej substancji. Preparat jest łatwopalny - nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem