LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Neoparin Multi (Enoxaparin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Neoparin Multi (Rp) roztwór do wstrzykiwań 300 mg - 30 000 j.m./3 ml 5 fiolek 3 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
318,00
Cena
100% (zł):
318,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Neoparin Multi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

SciencePharma Sp. z o.o.

Co zawiera lek Neoparin Multi?

Lek Neoparin Multi jest dostępny w postaci roztworu do wstrzykiwań w fiolce wielodawkowej i jest dostępny na receptę.
1 fiolka 3 ml zawiera 30 000 j.m. anty-Xa (300 mg) enoksaparyny sodowej oraz 45 mg alkoholu benzylowego.

Jak działa lek Neoparin Multi?

Enoksaparyna sodowa jest lekiem przeciwzakrzepowym, należącym do grupy leków nazywanych heparynami drobnocząsteczkowymi. Jej działanie polega na zapobieganiu powiększania się istniejących zakrzepów w naczyniach krwionośnych oraz zapobieganiu tworzenia się nowych zakrzepów.

Kiedy stosować lek Neoparin Multi?

Lek Neoparin Multi jest stosowany w:
- leczeniu zakrzepów już występujących we krwi pacjenta;
- zapobieganiu tworzenia się zakrzepów we krwi pacjenta w następujących przypadkach: przed i po zabiegu chirurgicznym; w przebiegu ostrej choroby, gdy pacjent ma ograniczone możliwości poruszania się; u pacjentów, u których doszło do powstania zakrzepów w krążącej krwi z powodu choroby nowotworowej, w celu dalszego zapobiegania tworzenia się nowych zakrzepów; w niestabilnej dławicy piersiowej; po zawale mięśnia sercowego;
- zapobieganiu tworzenia się skrzepów w rurkach dializatora używanego u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Jak stosować lek Neoparin Multi?

Właściwe dawkowanie leku Neoparin Multi zależne od wskazania do zastosowania przedstawi lekarz. Wykonywanie wstrzyknięć należy prowadzić przez czas, który zalecił lekarz. Nie należy przerywać ani kończyć leczenia bez zlecenia tego przez lekarza.

Sposób podawania

Lek Neoparin Multi zazwyczaj podaje się we wstrzyknięciach podskórnych. Może być podawany we wstrzyknięciu dożylnym po operacjach lub w przypadku określonych rodzajów zawału serca. Lek może być również wprowadzany do rurki dializacyjnej odprowadzającej krew z organizmu na początku sesji dializy. Zwykle lek będzie podawany pacjentowi przez lekarza lub pielęgniarkę. Lekarz może zdecydować o samodzielnym podawaniu leku przez pacjenta, ale tylko po odpowiednim przeszkoleniu. Należy przestrzegać zaleceń dotyczących prawidłowego podawania leku zawartych w instrukcji dołączonej do opakowania. Należy używać strzykawki tuberkulinowej lub jej odpowiednika w celu zapewnienia pobrania odpowiedniej objętości leku. Lek należy podawać na przemian w lewą lub prawą stronę brzucha (w odległości co najmniej 5 cm od pępka lub jakiejkolwiek tkanki bliznowatej). Każdorazowo należy zmieniać stronę wstrzyknięcia leku. Nie należy pocierać miejsca wstrzyknięcia po jego podaniu, aby uniknąć powstawania sińca.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Neoparin Multi?

Jeśli dawka leku zostanie pominięta, należy ją podać możliwie jak najszybciej. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Neoparin Multi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (enoksaparynę sodową), na heparynę lub inne heparyny drobnocząsteczkowe (takie jak nadroparyna lub dalteparyna) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Nie oceniano bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku Neoparin Multi u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Neoparin Multi?

Po zweryfikowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Neoparin Multi lekarz zleci leczenie tym lekiem. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku oraz okresowo podczas jego stosowania u pacjenta mogą być wykonywane badania, aby ocenić liczbę krwinek płytkowych odpowiedzialnych za krzepnięcie krwi oraz stężenie potasu we krwi. W przypadku wystąpienia krwawienia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta jest planowane znieczulenie podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe lub nakłucie lędźwiowe. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Leku Neoparin Multi nie należy stosować zamiennie z lekami zawierającymi inne heparyny drobnocząsteczkowe, ponieważ nie są one dokładnie takie same, różnią się aktywnością oraz instrukcją stosowania.

Jak stosować lek Neoparin Multi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Neoparin Multi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zadecyduje, czy lek zawierający enoksaparynę będzie mógł być zastosowany u pacjentki, która jest w ciąży lub karmi piersią. Zaleca się, aby u kobiet w ciąży stosować preparaty enoksaparyny niezawierające alkoholu benzylowego.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Neoparin Multi?

W trakcie stosowania leku Neoparin Multi mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi tego leku są krwawienie i podwyższona aktywność enzymów wątrobowych. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać podawanie leku Neoparin Multi i niezwłocznie porozumieć się z lekarzem, jeśli pojawią się objawy ciężkiej reakcji alergicznej, w tym problemy z oddychaniem, obrzęk warg, jamy ustnej, gardła lub oczu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Neoparin Multi?

W razie podejrzenia zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. W razie przypadkowego wstrzyknięcia lub połknięcia leku przez dziecko, należy niezwłocznie zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Neoparin Multi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Neoparin Multi nie wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać lek Neoparin Multi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Po otwarciu fiolki lek można przechowywać nie dłużej niż 28 dni. Nie należy stosować leku, jeśli roztwór ma zmienioną barwę lub zawiera cząstki stałe.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Neoparin Multi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem