LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Nervosol Tabs (Valeriana officinalis + Humulus lupulus) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Nervosol Tabs (OTC) tabletki powlekane 100 mg + 32 mg 30 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,90 Cena 100% (zł): 15,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nervosol Tabs

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.

SKŁAD
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg wyciągu wodno-alkoholowego (jako wyciąg suchy) z korzenia kozłka oraz 32 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z szyszek chmielu. 1 tabletka zawiera 21,2 mg glukozy, 0,9 mg lecytyny sojowej, 0,2 mg czerwieni Allura.

Wskazania

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Preparat jest tradycyjnie stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 2 tabletki powlekane 3 razy na dobę. W przypadku trudności w zasypianiu jako lek wspomagający sen: 2 tabletki powlekane na godzinę przed udaniem się na spoczynek. Maksymalna dawka dobowa preparatu to 6 tabletek. Jeżeli w czasie stosowania preparatu objawy nie ustępują i utrzymują się dłużej niż 4 tygodnie, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
Dzieci
Nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne i rośliny z rodzin kozłkowate (Valerianaceae) i konopiowate (Cannabaceae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Preparatu nie powinni przyjmować pacjenci ze stwierdzoną nadwrażliwością na orzeszki ziemne i soję.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Stosowanie preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią nie jest zalecane ze względu na niewystarczające dane dotyczące bezpieczeństwa.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Podczas stosowania preparatu mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, skurczowe bóle brzucha. Preparat może powodować reakcje alergiczne.

UWAGI
Preparat może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Po przyjęciu preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner